Úgy tudjuk, Magyar Bálint SZDSZ-elnöki jelölése is felmerült, bár annak nagyobb a valószínűsége, hogy végül a gazdasági miniszter lesz az egyik aspiráns a szabad demokraták pártelnöki tisztségére. (Magyar 1990–2000-ben már volt a szabad demokraták elnöke.) Ismert, Kuncze Gábor már korábban bejelentette, hogy nem kíván indulni tavasszal a posztért. A Gyurcsány Ferenc kormányfővel és Kuncze Gáborral is bizalmas viszonyban lévő gazdasági miniszter támogatottsága egyelőre nem túl magas a szabad demokratáknál, annyiban azonban könnyebb dolga lenne Fodor Gábornál, hogy az ő megválasztását támogatná a kisebbik kormánypárt szűk vezetése, beleértve Pető Iván ügyvivőt és Horn Gábor kormányzati koordinációért felelős államtitkárt is, valamint az SZDSZ-es kormánytagokat.
Hivatalosan még egyik „jelölt-jelölt” sem jelentette be indulási szándékát. Az alapszabály szerint 50 tag, vagy öt helyi szervezet, illetve egy megyei választmány támogatása kell a jelöltté váláshoz, a támogató neveket pedig legkésőbb tíz nappal a küldöttgyűlés előtt kell leadni. Szent-Iványi István európai parlamenti képviselő neve szintén felmerült az elmúlt hetekben az SZDSZ elnökjelöltségéért folytatott küzdelmekben, ám ő várhatóan Fodort támogatja majd, nem kíván Brüsszelből hazatérni. Mint azt megírtuk, nemcsak elnököt, hanem az Ügyvivői Testületet, valamint a választmánynak felfogható Országos Tanács (OT) tagjainak egy részét is megválasztják a küldöttek március végén.
Megtudtuk, a szombati OT-ülésen vita alakult ki az átszavazásokkal kapcsolatban. Többen értetlenkedésüknek adtak hangot, miért állapodott meg Kuncze Gábor a szocialistákkal, hogy jövőre újra elővegye az Országgyűlés a korkedvezményes nyugdíj ügyét, s azt a kormány, valamint az MSZP elképzelései szerint módosítsák. Az ellenzék és az SZDSZ két héttel ezelőtti szavazatainak köszönhetően – Kuncze Gábor és Magyar Bálint az MSZP-vel voksolt, Kóka János pedig a Fidesszel – nem emelkedik a férfiaknál 59-ről 60 évre a korkedvezményes nyugdíjkorhatár, amelyre a 40 éves ledolgozott munkaidő is feljogosít.
Kuncze Gábor bejelentette: a párton belüli nézetek nyilvánosság előtti ütköztetése természetes, ám a név nélküli kiszivárogtatást nem nézi jó szemmel. A költségvetéssel kapcsolatban úgy vélekedett, minden eszközzel segíteniük kell az egyensúly helyreállítását. Az SZDSZ elnöke büszke arra, hogy az egészségügy és a közlekedés területén a liberális miniszterek terjesztenek be „reformértékű javaslatokat”.
Mutatjuk, mit kell tennie annak a szerencsésnek, aki megnyerte a hatos lottó főnyereményét