Azóta sok víz lefolyt a Dunán, 2005-től már teljesen más szisztémában pontoznak, az elemeknek meghatározott értékük van, így az összpontszámban gyakorlatilag nincs felső határ. Sebestyén Júlia már edzőként dolgozik, és ezúttal tanítványaival lép fel a szerdai megnyitóünnepségen. De hogy visszakanyarodjunk a 2004-es Eb-hez, azon a versenyen a női mezőnyben az ötödik helyen egy olasz kislány végez, akinek a vezetékneve addig inkább csak a keresztanyja révén ismert. Isolde Kostner alpesi sízőként a világbajnokságokon két aranyat, az olimpiákon egy ezüstöt és két bronzot szerzett. Ám csakhamar keresztlánya, Carolina Kostner is elkezdi az éremgyűjtést a jégen: 2007-ben már ő az Európa-bajnok, majd 2008-ban, 2010-ben, 2012-ben és 2013-ban is. 2010-ben pedig megnyeri a világbajnokságot is, s emellett bezsebel két vb-ezüstöt (2008, 2013), és két vb-bronzot (2005, 2011).
A tavalyi, kanadai vb-n közvetlenül a kűrje előtt elered az orra vére, és vérző orral korcsolyázik, ám így is csak a vancouveri olimpiai bajnok Kim Jun Na előzi meg. S a 23 éves dél-koreai versenyzővel Szocsiban is nagy meccset vívhat. A ma már 26 éves Kostner azért is igyekszik magát felszívni az olimpiára, mert az ötkarikás játékokkal nincs szerencséje. 2006-ban Torinóban, tehát hazai pályán 9., Vancouverben pedig összeomolva csak 16. De vissza Budapestre!
„Emlékszem, a tíz évvel ezelőtti Európa-bajnokságon az egyik legfiatalabb versenyző voltam. Budapest gyönyörű város, és az akkori Eb gálavacsoráján, 2004. február 8-án ünnepeltem 17. születésnapomat. A 27. azonban most a téli olimpiára esik majd! A budapesti Eb óta rengeteg csodás pillanatot éltem meg, voltak persze nehezebbek is, de mindegyik arra késztetett, hogy küzdjek az álmaim eléréséért. Nagyon hálás vagyok a sorsnak azért, hogy egészséges vagyok, és azt csinálhatom, amit igazán szeretek” – mondja Kostner, aki tavaly mintegy kikapcsolódásképpen már harmadik alkalommal csatlakozott a szívéhez oly közel álló Opera on Ice produkcióhoz. A világ legnagyobb szabadtéri színházában, a veronai arénában a klasszikus zene legismertebb mesterműveire korcsolyázott. Élő zenekar kísérte az Aida, a Turandot és a Carmen zenéjére bemutatott előadást, amelynek végén rajta kívül olyan sztároknak is tapsolhatott a közönség, mint Jevgenyij Pljuscsenko.
Az oroszok immár 31 éves extraklasszisa, aki a torinói olimpiát megnyerte, előtte Salt Lake Cityben, valamint utána, Vancouverben ezüstérmes volt, nem mellékesen háromszoros világ- és hétszeres Európa-bajnok, a budapesti Eb-t kihagyja; Pljuscsenko Szocsiban azonban indulna, s a legfrissebb hírek szerint nemcsak a most debütáló csapatversenyben, hanem egyéniben is. Az oroszok az Eb után jelölik ki az olimpiai csapatukat. Nem indul Budapesten a jégtáncban címvédő Jekatyerina Bobrova, Dmitrij Szolovjev duó sem, viszont a Zágrábban tőlük hajszállal, tizenegy századdal lemaradt ezüstérmes Jelena Iljinih, Nyikita Kacalapov egységet láthatja a SYMA-csarnok közönsége. A páros műkorcsolyázók versenye pedig egyenesen olimpiai színvonalúnak ígérkezik, hiszen jégre lép a tavalyi vb arany- és ezüstérmese is: az orosz Tatyjana Volosozar, Makszim Trankov, valamint az amúgy négyszeres vb-első német Aliona Savchenko, Robin Szolkowy duó. Az már a sportág sajátossága, hogy mindkét páros hölgytagja egy harmadik országban, jelesül Ukrajnában látta meg a napvilágot