A magyarok hétfőn 45-29-re verték a spanyolokat, ezzel bejutottak a negyeddöntőbe, ahol egy nap szünet után folytatódtak a küzdelmek. Az olimpiai vívócsarnokban, a 3-as Karióka Arénában szerdán előbb a két éve világ-, tavaly Európa-bajnok németek ellen nyertek 45-43-ra, majd a meglepetésre elődöntős irániakat múlták felül magabiztosan, 45-32-re.
A döntőben az oroszokkal vívtak, és héttusos, 45-38-as vereséget szenvedtek.
Szilágyi nem jól kezdett Nyikolaj Kovaljovval, 5-2-re kikapott, majd Iliász 5-5-öt vívott Alekszej Jakimenkóval, Szatmári pedig 5-4-re alulmaradt Kamil Ibragimovval szemben. Az első kör után így négy tussal vezettek az oroszok (11-15). A következő három asszóban két döntetlen között volt egy 6-5-ös magyar győzelem, melyet Szilágyi harcolt ki Ibragimov ellen. A hetedik párban Iliász 27-30-ról felzárkózott 30-30-ra, de aztán sorozatban öt találatot kapott, így megint megléptek az oroszok (30-35). Végül Szatmári és Szilágyi is kikapott egy-egy tussal Kovaljovtól, illetve Jakimenkótól.
Ezt megelőzően 2003-ban Havannában volt ezüstérmes a magyar kardválogatott.
A férfikardozók versenye előtt, kedden női tőrben osztottak érmeket, abban a magyarok a hatodik helyen végeztek.
A riói csapat-vb az olimpia tesztversenye, amelyen a szervezők a lebonyolítás részleteiről, a majdani olimpiai résztvevők pedig a helyi viszonyokról szerezhettek tapasztalatokat. Női tőrben és férfikardban két-két magyar indul majd egyéniben a nyári játékokon, közülük Mohamed Aida, a címvédő Szilágyi, illetve Decsi volt ott a vb-n.
E két szakág csapatai számára az augusztusi játékokon nem rendeznek csapatversenyt.
Eredmények (a vb honlapjáról)
Hétfőn, a 16 között: Magyarország – Spanyolország 45-29
Szerdán:
negyeddöntő:
Irán – Egyesült Államok 45-40
Magyarország – Németország 45-43
Oroszország – Koreai Köztársaság 45-41
Románia – Olaszország 45-43
elődöntő:
Magyarország – Irán 45-32
Oroszország – Románia 45-24
a 3. helyért:
Románia – Irán 45-35
döntő:
Oroszország – Magyarország 45-38
A végeredmény: 1. Oroszország (Nyikolaj Kovaljov, Alekszej Jakimenko, Kamil Ibragimov, Dmitrij Danyilenko), 2. Magyarország (Szilágyi Áron, Decsi Tamás, Szatmári András, Iliász Nikolász), 3. Románia (Alin Badea, Ciprian Galatanu, Tiberiu Dolniceanu)