Magyar kvótahelyzet
Az olimpiai helyek döntő többsége a Roland Garros után, június 7-én kiadott világranglista alapján dől el. Egyesben a ranglista első 56 helyezettje kvalifikál, amiből máris 57 lesz, ha a rendező japánok közül is szerez valaki alanyi jogon kvótát. A nőknél ez Oszaka Naomi esetében garantált, de a férfiaknál is nagyon valószínű Nisikori Keinek köszönhetően. Fucsovics Márton jelenleg az 58. helyen áll, de ez is kvótát érne, hiszen a spanyolok közül heten is megelőzik, viszont egy nemzet legfeljebb négy teniszezőt indíthat.
A világranglista alakulása a koronavírus-járvány miatt sokkal nehezebben jósolható, hiszen hónapról hónapra változik, hogy mely eredményeket meddig őrizhetik meg a versenyzők. A legújabb döntéssel Balázs Attila is jól járt, a kisebb sérüléssel bajlódó játékosnak legértékesebb tavalyi eredményét, a Rio de Janeiró-i elődöntőt nem kell idén a pályán megvédenie. A második számú magyar teniszezőnek azonban még így is szüksége lesz egy-két komolyabb menetelésre, hogy a jelenlegi 97. pozícióból olimpiai szereplésre jogosító helyre kapaszkodjon fel.
Babos Tímea esetében az a legnagyobb kérdés, hogy mikor és ki lesz a párospartnere az előttünk álló hónapokban. A magyar játékos jelenleg hatodik a páros világranglistán, amelyről az első tíz helyezett indulhat Tokióban, saját nemzetbeli párral, ha utóbbi is a legjobb 300 között áll az egyes vagy a páros ranglistán. Utóbbi kitétel nem jelenthet problémát, hiszen ennek jelenleg Stollár Fanny, Gálfi Dalma, Bondár Anna és Babos riói párostársa, Jani Réka-Luca is megfelel. Ha viszont Babos nem tud megfelelő partnert találni, és kicsúszik a top 10-ből, akkor már az indulni kívánó páros összesített ranglistás helyezését vennék figyelembe, ami jelentősen csökkentené a kvóta esélyét. Babos egyesben legjobb magyarként 105. a női világranglistán, az egyéni kvótáért folyó versenyben Balázs Attilához hasonló a helyzete.