A NB I második helyén álló Puskás Akadémia az éllovas Ferencvárost fogadja vasárnap, s ezen a meccsen lényegében eldőlhet, hogy Sztanyiszlav Csercseszov csapatának kell-e még aggódnia a felcsúti rivális miatt.
Jelenleg hét pont a Fradi előnye a Puskás előtt, hazai győzelem esetén Hornyák Zsolt csapata közelebb férkőzne a címvédőhöz, az esetleges vendégsikerrel viszont az FTC előnye nőne tíz pontra hét fordulóval a vége előtt.
A hétvége legnagyobb rangadója mellett érdekes kérdés, hogyan boldogul Debrecenben a ZTE, amelynek a vezetőedzője, Waltner Róbert a múlt héten váratlanul felmondott. A zalaegerszegi együttes remekül szerepelt az utóbbi időben, a negyedik helyen áll az NB I-ben, ezért is volt meglepő a vezetőedző távozása, amelynek pontos okaira továbbra sem derült fény. Mindenesetre a nyolcadik Debrecen otthonában már Molnár Balázs vezeti a csapatot megbízott edzőként.