Megszakadt a rossz sorozat, Kispesten nyert a Honvéd

A két nagy múltú fővárosi klub kiesési rangadóján a Budapest Honvéd Nenad Lukics késői duplájával 2-0-ra legyőzte a Vasast, így először nyert az idényben hazai pályán. A piros-kékek már biztosan az utolsó helyen telelnek.

2022. 11. 10. 20:51
Baráth Botond Silye Erik Honvéd Vasas
Fotó: Nemzeti Sport/Török Attila

A labdarúgó NB I 15. fordulójának csütörtöki zárómeccsét a tabella utolsó két helyezettje, a Honvéd és a Vasas vívta egymás ellen. Dean Klafuric két vesztes meccs után végre pontot, pontokat szerzett volna a kispestiek kispadján, míg az angyalföldiek harmadik győzelmükben bíztak, amivel végre elmozdulhattak volna az utolsó helyről.

A Vasas kezdett aktívabban, de Novothny Soma nagy helyzeténél a sérülés után visszatért Szappanos Péter hárított.

A huszadik perc környékén megérkeztek a stadionba az addig kívül tüntető kispesti ultrák is, de ebben nem volt sok köszönet, jellemző a csapattal szembeni bizalmatlanságra, hogy másodpercekkel azelőtt is zúgott a gyenge játékra utaló rigmus, hogy Kocsis Dominik a kapuba lőtt. Az éljenzés sokkal rövidebb életű volt, ugyanis a találat lesről született.

A második félidő is hasonló képet mutatott: eleinte inkább a Vasas volt aktívabb, de kihagyta a kisebb-nagyobb helyzeteit, majd a hajrában a kispestiek a kapuba találtak.

De ezúttal már valóban vezetést is szereztek: Nenad Lukics szabályos gólt szerzett. Sőt, a szerb támadó öt percen belül kétszer is betalált.

A Honvéd az idényben először nyert hazai bajnokit, Klafuric is végre győzelmet ünnepelhetett, ellenben a Vasas már biztosan utolsó helyen zárja a naptári évet.

Labdarúgó NB I, 15. forduló

Kedd:
Kisvárda–Zalaegerszeg 0-3 (0-1), Várkerti Stadion, 2005 néző, jv.: Káprály. Gólszerzők: Ikoba (37., 60.), Manzinga (87.)
Kecskemét–Puskás Akadémia 1-1 (0-1), Széktói Stadion, 1721 néző, jv.: Zierkelbach. Gólszerzők: Banó-Szabó (53.), ill. Corbu (44.)

Szerda:
Debrecen–Mezőkövesd 1-0 (0-0), Nagyerdei Stadion, 3563 néző, jv.: Farkas Á. Gólszerző: Sós (92.)
Ferencváros–Paks 3-2 (2-2), Groupama Aréna, 7129 néző, jv.: Andó-Szabó. Gólszerzők: Zachariassen (22.), R. Mmaee (45+1. – 11-esből), Botka (92.), illetve Bőle (6.), Wingo (39. – öngól). KIállítva: R. Mmaee (FTC, 95.)
Újpest–Fehérvár 2-1 (1-0), Szusza Ferenc Stadion, 2038 néző, jv.: Pintér. Gólszerzők: Csoboth (8.), Szabó II. (58.), illetve Szerafimov (66.)

Csütörtök:
Bp. Honvéd–Vasas 2-0 (0-0), Bozsik Aréna, 2389 néző, jv.: Karakó. Gólszerző: Lukics (84., 88.)