Verekedés helyett csak veréssel ért véget az észak-londoni derbi

A városi rivális otthonában is folytatta menetelését az Arsenal, amely 2-0-ra múlta felül a Tottenham Hotspurt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. Győzelmükkel az Ágyúsok nyolc pontra növelték az előnyüket a Premier League tabellájának élén.

2023. 01. 15. 19:43
Martin Ödegaard
Arsenal's Norwegian midfielder Martin Odegaard (L) celebrates scoring the team's second goal during the English Premier League football match between Tottenham Hotspur and Arsenal at Tottenham Hotspur Stadium in London, on January 15, 2023. (Photo by ADRIAN DENNIS / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. / Fotó: AFP

Minden sorozatot figyelembe véve az Arsenalnak több mint hét éve nem termett babér a Tottenham Hotpsur vendégeként, a zajló idényben viszont csak kevesek tudták az Ágyúsok útját állni (a bajnokságban eddig mindössze egyszer kaptak ki). Az észak-londoni derbi első félidejében ez Antonio Conte csapatának sem sikerült.

A 7. percben a Spurs a saját tizenhatosánál veszített labdát, amit az Arsenal könnyen megbüntethetett volna, de Eddie Nketiah kissé elsiette a lövést, és Hugo Llorist találta el. Hét perc elteltével azonban már a világbajnok kapus sem tudott menteni, sőt valójában az ő hozzájárulásának köszönhették a vendégek a vezető góljukat. Thomas Partey indítását követően szinte az alapvonalig robogott a labdával, majd középre tette azt. A játékszer Ryan Sessegnonon megpattanva Lloris elé került, aki egy szerencsétlen mozdulattal a hálóba továbbította (0-1).

Az Arsenal nagy erőket mozgósított a második találat megszerzéséért: Martin Ödegaard egy távoli lövéssel tesztelte Llorist, míg Thomas Partey irtózatos erejű bombája a kapufán csattant. Előbbinek végül a gól is összejött, egy gyors ellentámadás végén, húsz méterről lőtte ki a bal alsó sarkot (0-2).

A Tottenham az első félidőben csak elvétve jutott el Aaron Ramsdale kapujáig. A 18. percben Szon Hung Min megdolgoztatta az angol hálóőrt, akinek aztán a játékrész végéig nem volt feladata. A lefújás előtt rákapcsolt a Spurs, aminek egy hatalmas Harry Kane-helyzet és Ramsdale-védés lett a vége.

A második félidő úgy folytatódott, ahogy az első befejeződött: Sessegnon lövésénél Ramsdale újabb bravúrt mutatott be. A folytatásban a Spurs játszott fölényben, de az Arsenal járt közelebb a gólszerzéshez. Nketiah a 69. percben végleg lezárhatta volna a mérkőzést, ám ezúttal is rossz megoldást választott. Több gól nem született, az Arsenal így a városi riválist is megverte. A Tottenham 33 pontjával maradt az ötödik helyen, Mikel Arteta gárdájának pedig nyolc pontra dagadt az előnye az élen, miután a második City szombaton 2-1-re elbukta a manchesteri derbit.

Az Arsenal győzelmét és a Tottenham-szurkolók sem nézték jó szemmel, kis híján verekedéssel zárult a találkozó. De Arteta rendet tett, inkább ünnepelni vitte az övéit.