A Ferencváros esélyt sem adott Dzsudzsáknak a szép ünneplésre

A labdarúgó NB I 21. fordulójának a zárásaként a Debrecen a Ferencvárost fogadta. A hazai csapatban Dzsudzsák Balázs a századik magyar bajnoki mérkőzését játszotta, de ennél több oka nem volt az ünneplésre, mert a Fradi végig sokkal jobban futballozott, ha a Loki kapusa, Megyeri Balázs nem véd bravúrosan, kiütés is lehetett volna a vége. Így Ryan Mmaee két szép góljával 2-0-ra nyert a címvédő.

2023. 02. 26. 18:31
MMAEE, Ryan
Labdarúgó NB I - Debreceni VSC-Ferencvárosi TC Fotó: Czeglédi Zsolt

A Debrecen és a Ferencváros találkozója nem is olyan régen még a bajnoki címről döntött, mára azonban kicsit fordult a világ. A Fradi utcahosszal vezeti a tabellát, a DVSC egyelőre a dobogó eléréséért harcol, egy viszont nem változott: sokan mentek ki a két csapat meccsére. A 13 004 néző nyilván az Európa-ligában még érdekelt címvédőre is kíváncsi volt, ám a házigazda szurkolóinak egy része kimondottan a klub történetének legnevesebb játékosát ünnepelni érkezett a Nagyerdei Stadionba: a századik magyar bajnoki mérkőzésére készült, a Loki csapatkapitánya egyébként 6532 nappal ezelőtt lépett pályára először az élvonalban.

Az első tíz perc Ryan Mmaee és a hazai kapus, Megyeri Balázs párharcát hozta, amelyet egyértelműen az utóbbi győzelmét hozta ekkor. A ferencvárosi csatár háromszor került ziccerbe, az első kettőnél Megyeri védett nagy bravúrral, a harmadiknál pedig a marokkói vérhólyagot rúgott a labdába… Az első félidő derekáig a vendégek akarata érvényesült, akadt több helyzetük is, a Debrecen csak ezután jutott el kapujának a közelébe.

Sztanyiszlav Csercseszovnak, a Fradi vezetőedzőjének azonban nem a nem létező hazai helyzetek miatt ment feljebb a vérnyomása, hanem azért, mert Dorian Babunszki hátulról és csúnyán rácsúszott Samy Mmaee bokájára, aki besántikált az öltözőbe, eggyel hosszabbá téve csapata sérültjeinek a listáját. A Ferencváros már inkább kontrázott, és ennek meg is lett az eredménye, a 37. percben már Ryan Mmaee nyert csatát: Fredriksen balról laposan érkező beadását 6 méterről estében, szép mozdulattal juttatta a bal alsó sarokba – 0-1.

ZACHARIASSEN, Kristoffer
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A szünet után is a vendégek kezdeményeztek többet, ugyanakkor az a bizonyos lista újabb névvel bővült, Pászka Lórándot is le kellett cserélni sérülés miatt. A Debrecennek nem sok köze volt a meccshez, és talán csak egy milliméteren múlott, hogy nem került kétgólos hátrányba: Traoré 18 méterről eleresztett bombája a lécről a gólvonal elé pattant. A 79. percben viszont már nem volt kegyelem: Traoré visszagurította Ryan Mmaee elé a labdát, ő pedig 15 méterről, kicsit jobbról egyből a kapu jobb oldalába zúdította – 0-2. A házigazdák nem viselték túl jól a vereséget. A csereként beállt Mance labdát veszített a ferencvárosi tizenhatos előtt, majd utána rúgott a megiramodó Zachariessennek, Andó-Szabó Sándor játékvezető jogosan, habozás nélkül kiállította. Később Ferenczi János lépett oda csúnyán Sigér Dávidnak, azaz nem volt szép a vége.

A Lokinak és a Fradinak is volt még egy helyzete, a 93. percben Dzsudzsák Balázs 18 méterről, szabadrúgásból a léc fölé lőtt, így enyhén szólva sem sikerült jól a századik mérkőzése. A Debrecen hazai pályán egyszer sem tudta eltalálni ellenfele kapuját, ez mindent elmond a teljesítményéről.

NB I, 21. forduló
Péntek
Mezőkövesd–Honvéd 0-0, Mezőkövesd, 1500 néző, jv.: Pintér Cs.
ZTE–Mol Fehérvár 2-1 (1-1), Zalaegerszeg, 2107 néző, jv.: Farkas, gólszerző: Csóka (32.), Szalay (55.), illetve Katona (4.)
Puskás Akadémia–Paks 1-4 (1-2), Pancho Aréna, 1120 néző, jv.: Zierkelbach, gólszerző: Spandler (8.), illetve Varga B. (35., 37.), Böde (84., 86.)
Vasas–Kisvárda 2-2 (1-1), Illovszky stadion, 1350 néző, jv.: Berke, gólszerző: Hidi P. (18.), Feczesin (90.), illetve Mesanovic (31. – 11-esből), Hegedűs (75. – öngól)

Kecskemét–Újpest 2-2 (0-1), Széktói Stadion, 3751 néző, jv.: Pillók, gólszerző: Tóth B. (83., 95.), illetve Simon (12.), Varga B. (52.)
DVSC–Ferencváros 0-2 (0-1), Nagyerdei Stadion, 13 004 néző, jv.: Andó-Szabó. Gólszerző: R. Mmaee (37., 79.)