Kizárták a Jobbikból Endrésik Zsoltot – erősítette meg információnkat Pál Gábor, a Jobbik szóvivője. A kizárás kapcsán érdemes arra emlékeztetni, hogy két héttel ezelőtt lemondott a teljes Borsod megyei Jobbik vezetése, mivel konfliktusba kerültek Szegedi Csanáddal, a párt alelnökével, európai parlamenti képviselőjével. Egyesek szerint a konfliktust az okozta, hogy Endrésik, a párt megyei elnöke kiszorította Borsodból Szegedit, aki ennek ellenére szerette volna, ha befolyása megmaradna a Jobbik legerősebb megyéjében.
A szerdai napon feltörték Endrésik személyes e-mail fiókját. A képviselő az ügy kapcsán feljelentést tett a rendőrségen, valamint az Alkotmányvédelmi Hivatalt is felkeresi. Endrésik arra is emlékeztetett, hogy két évvel ezelőtt Vona Gábor levelezését törték föl, és küldtek szét hamis üzeneteket.
Szegedi elnök akar lenni?
A párton belüli konfliktusokról írt a Hetek című újság is, amely szerint Szegedi pályázik Vona székére, s ebben az ambíciójában Szabó Gábor pártigazgató támogatását is élvezi. A hírt ugyanakkor Szegedi Csanád és Szabó Gábort is cáfolta. Az ellentétek mögött mások szerint a párt radikálisai és mérsékeltjei közötti konfliktus áll.
A kialakult helyzetet tetézte Baráth Zsolt felszólalása, amely a tiszaeszlári vérvádról szólt, valamint Mirkóczki Ádám javaslata, miszerint módosítaná a büntető törvénykönyvet (Btk.), a szabálysértési törvényt, a média- és a reklámtörvényt, hogy betiltható, illetve büntethető legyen „a szexuális devianciák népszerűsítése”.
Választási pofonok
A párt mélyrepülését mutatja, hogy a hétvégi miskolci időközi választáson csupán 15,5 százalékot ért el, pedig a várakozások szerint ennél lényegesen jobb eredményben bíztak a helyi jobbikosok. A II. kerületi időközi választásokon pedig éppen csak átlépték a 10 százalékot. Ami közös mindkét voksolásban, hogy a Jobbik jelentősen eltávolodott az MSZP-től, így jelenleg semmi esélyük nincsen arra, hogy a második erővé váljanak.
A választási eredmények kapcsán borsodi fideszes képviselők arra hívták föl az MNO figyelmét, hogy megkezdődött a Jobbik táborában lévő szocialista szavazók visszaáramlása korábbi pártjukhoz, ami természetesen feszültséget okoz a radikális párt vezetésében. A politikusok szerint a Jobbik megyei híveinek jelentős része korábban az MSZP-t erősítette, és a pártnak egyelőre nincsen válasza arra, hogyan tudná ezeket a szavazókat megtartani.
Mentő és autó ütközött Budapesten, hárman megsérültek