KRESZ-módosítás: munkacsoport jön létre

Munkacsoportot hoznak létre a Fidesz szakpolitikusai, az illetékes minisztériumok és a társadalmi szereplők a KRESZ módosítása és a közlekedési szabálysértésekért járó büntetések "életszerűvé szabása" érdekében.

WL
2012. 05. 10. 17:18
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormánypárti politikus javaslatára a Fidesz-frakció április 23-án döntött úgy, hogy a KRESZ-t módosító rendelet felülvizsgálatát kéri, álláspontjuk szerint ugyanis túlszabályozott lett a rendszer, és ezzel párhuzamosan a szankciók is túl szigorúvá váltak.

A BM képviselőivel folytatott csütörtöki konzultáció után Bíró Márk az MTI-nek elmondta: a tárca illetékeseivel abban állapodtak meg, hogy május végéig létrehoznak egy munkacsoportot, amely összefoglalja a problémákat, és ha szükséges, javaslatot tesz a mostani közlekedési szabályok és büntetések bizonyos elemeinek megváltoztatására, valamint új rendelkezések megalkotására.

A fideszes képviselő tervei szerint a testületben az érintett tárcák szakemberei mellett a társadalmi szereplők képviselői – így például KRESZ-oktatók, autós érdek-képviseleti vezetők, valamint szakújságírók – is helyet kapnak majd.

A KRESZ és a szabálysértési törvény módosítása a Pintér Sándor belügyminiszter részvételével megtartott hétfői Fidesz-frakcióülésen is téma volt. A tanácskozáson Bíró Márk – aki a jelenleg hatályos KRESZ gyökeres felülvizsgálatát vagy egy teljesen új közúti közlekedési szabályozás megalkotását javasolja megfontolásra – felszólalásában túl szigorúnak nevezte a jelenlegi közlekedési szabályokat, továbbá jelezte, hogy magasak a büntetési tételek.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.