Jönnek a románok?

Bár szerettük volna mindannyian, sajnos a múlt év utolsó napjai sem telhettek nyugalomban. A sárga sálas, vörös szegfűs különítmény ugyanis hisztérikus dúlást rendezett ismét, amikor megtudta, hogy Orbán Viktor és Adrian Nastase egyetértési memorandumának köszönhetôen román elvtársaik mégsem gördítenek akadályt a státustörvény gyakorlati megvalósulása elé. Látszólag érthetetlen, hogy az, aminek örülni kellene, miért vált ki akkora páni félelmet, beteges riadalmat a baloldali ellenzékbôl, amit már képtelen magában tartani, és azonnal kénytelen teleordítani vele a nyilvánosságot.

2002. 01. 04. 8:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Veszélybe került százezrek munkahelye! Huszonhárommillió román indul hamarosan Magyarország felé. Már szervezik a munkásbrigádokat a határ túloldalán.” Ilyen, és ezekhez hasonló, döbbenetes marhaságokkal kezdték riogatni a magyar munkavállalókat. A legédesebb az volt, amikor a szocialista képviselôjelöltté avanzsált búzaégetô, aki köztudottan a legnagyobb „zsíros gazda” Battonya környékén, azonnal demonstráció szervezésébe fogott a megállapodás ellen, mert idénymunkásai félnek, hogy az olcsó román munkaerô megfosztja ôket a betevô falattól. Csak reménykedni tudunk abban, hogy a tüntetésen valaki elmagyarázza majd az aggódó hagymapucolóknak: Karsai Józsefet senki nem kötelezi román munkások alkalmazására. Ha ezt teszi a még zsírosabb haszon reményében, megfosztva ezzel a környékbelieket a lehetôségtôl, azért kizárólag ôt terheli a felelôsség.
Mindennek tükrében viszont jól láthatóvá válik az igazi szándék a nagy aggodalmaskodás mögött. Hiszen tudják nagyon jól a most acsarkodók, hogy a két miniszterelnök által aláírt egyetértési megállapodás csak elvi kereteket biztosít. A munkavállalás gyakorlati szabályainak, feltételeinek kidolgozása még ezután következik. És ahogyan fölösleges volt az osztrák állampolgárokat a magyar invázióval riogatni, úgy teljesen értelmetlen ugyanezt tenni idehaza a környezô országok lakosaira mutogatva. Nem más munkál e mögött, mint egy olyan olcsó kampányfogás, alantas belpolitikai szándék, ami átlátszó szociális demagógiával próbálja meg szembefordítani a munkavállalókat a jelenlegi kormánnyal. Nem elôször nyúlnak a félelemkeltés eszközéhez, ugyanígy riogatnak a szélsôjobb elôretörésével, a gazdaság várható összeomlásával, a jogbiztonság elvesztésével. Nincs más érvük, mint mindannak a szóbeli megsemmisítése, amit a polgári kormány sikerként könyvelhetne el. Most éppen a státustörvény van soron.
Több, mint furcsa, hogy ezzel az érveléssel kísértetiesen hasonlatossá válnak balliberális nemzetmentôink ahhoz a Jörg Haiderhez, akit a külföldre vágyó magyar munkavállalók mumusaként mutattak fel nem is olyan rég. Ha olyan demagógok akarnánk lenni, mint egyes ellenzéki politikusok és médiatalpnyalóik, akkor egyenesen azt mondanánk, hogy a hazai baloldal határozottan szélsôjobbra tolódott. És egyébként is, hová tűnt a nemzetközi szolidaritás, a proletár internacionalizmus a tisztelt elvtársak szívébôl, amikor román munkást tesznek meg magyar munkás ellenségévé? Nem gyanús ez egy kissé így a kampány kellôs közepén?

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.