D-209 volt a Fidesz-ülés napirendjén

Pokorni Zoltán szerint a Fidesznek a közéletből az ügynököket kivonó szigorú törvényjavaslatot kell a Ház elé terjesztenie, még akkor is, ha az indítvány nem biztos, hogy népszerű.Kövér László választmányi elnök arról szólt a testület ülése előtt, hogy véleménye szerint "pancserpuccs" áll a Medgyessy-ügy kirobbantásának hátterében.

MTI
2002. 06. 22. 12:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fidesz elnöke a szervezet országos választmányának szombati rendkívüli ülésén úgy fogalmazott: a párt tudomásul veszi a választások elvesztését, az MSZP-SZDSZ-többséget a parlamentben, de ez nem lehet ok annak tudomásulvételére, hogy Magyarország elveszítette erkölcsi tartását.

Értékelése szerint közjogi értelemben bizonyára lehet Magyarország miniszterelnöke a D-209-es elvtárs, de erkölcsi értelemben nem.

Hangoztatta: a rendszerváltást lezárni a rendszerváltás ellenségeinek közéletből való kizárása nélkül, nem lehetséges. – De ki fog derülni, amiről a vicc is szól, hogy érted jöttünk elvtárs, nem ellened – tette hozzá.

Kövér László ugyanis úgy véli: kiderül majd, hogy Ivan Ivanocsiv Ivanov KGB-rezidens instrukciói ellenére Medgyessy Péter a KGB ellen harcolt oroszlánt megvető bátorsággal.

Elképzelhetőnek nevezte: kiderül majd az is, „a mi érdekünkben lövettek bennünket 1956-ban, a mi érdekünkben vertek minket az utcán még 1987-88-ban is”.

Álláspontja szerint a demokráciában egyvalami nem lehet aki a diktatórikus rendszer fenntartása mellett tevékenykedett, mégpedig közéleti szereplő.- Nem lehet közéleti szereplő az a cenzor, aki ma a közszolgálati médiumok munkatársait próbálja a sajtószabadságról kioktatni – szögezte le – hozzátéve azt is, hogy az egykori PB-KB-tagok sem lehetnek a közélet szereplői.

Szavaiból kitűnt, ha mégis azt gondolnánk, hogy lehetnek, akkor ez a hazugság az, amire a demokrácia is rámehet.

Kövér László úgy véli Medgyessy Péter nem hibázott.- Mert ugyan milyen probléma lehet abból, hogy ő itt a 70-es évek végén a szocialista James Bondok egyike volt – tette fel a kérdést.

A Fidesz országos választmányának elnökét inkább az a zavar lepte meg, ami az ügy kapcsán a szocialistáknál és a szabad demokratáknál kibontakozott. Mint mondta: meglepte, az SZDSZ-nek mi problémája lehet Medgyessy Péter SZT-tiszti múltjával azok után, hogy Horn Gyula kormányába bekéredzkedtek.

A liberális értelmiség nagy hazugságának nevezte, hogy ha Medgyessy Péter kellő időben feltárta volna SZT-tiszti múltját, akkor minden rendben lenne. – Ha a jövőben egy köztiszteletben álló MSZP-s miniszterelnök-jelölt bevallja, hogy embereket kínzott, ölt, gyilkolt és rabolt, de ezek után megválasztják, akkor minden rendben van, ha jól értem – fogalmazott Kövér László, veszélyes gondolatnak ítélve a fentieket.

Az ügy kirobbanása kapcsán Kövér László álláspontja szerint azt a kérdést kell feltenni, hogy az kinek használ, vagy kinek használt volna.

Elmondása alapján a kampányban jó néhány MSZP-prominens, közöttük Kovács László is bedobta a törölközőt, visszavonult vidéki birtokára, merthogy Medgyessy Péterrel úgysem lehet nyerni. – Medgyessy Péter úgy ragadt rá az MSZP-re és azon keresztül az országra, mint szamárra a fül – vélekedett a politikus.

Rámutatott: Medgyessy egy vereségre készülő párt miniszterelnök-jelöltje volt, hiszen „azokkal a képességekkel, amelyekkel szegény meg volt verve, nem is lehetett más”.

A történelem vakszerencséjének nevezte, hogy a szegénységpárti kormányfőjelölt győztes pártot csinált az MSZP-ből.

Feltehetőnek nevezte, hogy abban, akiben korábban jogos ambíció volt a miniszterelnök-jelöltsége, felébredt a vágy: a ciklus hátralévő részében megkaphassa, ami neki jár.

Álláspontja alapján a „pancserpuccsot” az MSZP frakciójának többsége hiúsította meg.
Kövér László úgy tudja egyébként, Medgyessy Pétert a szocialisták képviselőcsoportja csak úgy nevezi, hogy „Péter-kém”.

Pokorni Zoltán javaslata alapján a Medgyessy-ügyről, és az ügynöktörvény kapcsán nagyon szigorú összeférhetetlenséget kimondó törvénytervezetről egy állásfoglalást is elfogadott az országos választmány.

A pártelnök leszögezte, hogy a fideszes javaslatnak nem a választások eredményének kerülő úton való átírása a célja, hanem az, hogy Magyarországot olyan ember vezesse, akire múltja erkölcsi-politikai terhe nem nehezedik.

Pokorni Zoltán bízik abban, hogy a szocialisták és a szabad demokraták találnak ilyen embert.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.