A KÖH elrendelte a terasz megszüntetését, amelyet hosszas huzavona után a cég önmaga kezdett el, de az első tárgyaláson felfüggesztették a bontási határozatot.
A Legfelsőbb Bíróság a napokban úgy döntött, hogy hatályon kívül helyezi, a Gellért-hegyi Lődombon engedély nélkül felépített teraszkávézó bontási határozatának felfüggesztését, mert életveszély és közérdek sérülése esetén a KÖH elnökének jogában állt elrendelni a bontást. A következő tárgyaláson így már jogerős bontási határozat birtokában igazolhatja illetékességét a hivatal, oldalán a tulajdonosi jogokat gyakorló Kincstári Vagyoni Igazgatósággal (KVI), és a helyi önkormányzattal.
Mint ismert, a Citadella-botrány néven elhíresült tragikomédia 2000 májusában, egy vagyonkezelői szerződés megkötésével kezdődött.
A dokumentumot a KVI és a Citadella 4U Kft írta alá. A cég azonban engedély nélküli teraszépítésbe kezdett a Citadella melletti Lődombon, ezért a KVI birtokvédelmi eljárást kezdeményezett a XI. kerületi önkormányzat jegyzőjénél, és kérte az eredeti birtokállapot visszaállítását. Mivel a XI. kerületi önkormányzat elutasította a KVI kérelmét, bírósági eljárás indult az ügyben.
Veres István, a Citadella 4U Kft. ügyvezetője kijelentette: a jegyzői határozat alapján jogosan birtokolja a területet, így a közeljövőben megnyitja a teraszt, vagy lezárja a Citadellát. A KVI ezután felbontotta a céggel korábban kötött bérleti szerződését, és ismeretlen tettes ellen feljelentést tett a rendőrségen természetkárosítás és rongálás miatt, mert a Lődomb természetvédeli területen helyezkedik el.
A Citadella 4U Kft. április 5-én küldte el a beruházás engedélyezési dokumentációját a KÖH-nek, bejelentve, hogy a földmunkákat megkezdték, és kérik a fennmaradási engedély kiadását. A régészek április 8-án vonultak ki a területre, és megállapították, hogy őskori, valamint kelta töredékeket rongáltak meg az építkezés során. Ezután többször figyelmeztették a kivitelezést végzőket, hogy fejezzék be a tevékenységüket.
A KÖH határozatban utasított el a fennmaradási és továbbépítési engedélykérelmet, valamint kötelezte az építtetőt, hogy öt napon belül állítsa helyre az eredeti állapotot. Az elsőfokú hatóság április 12-én a régészeti értékek megrongálása miatt 20 millió forint összegű örökségvédelmi bírságot szabott ki, majd három nap múlva 100 ezer forint végrehajtási bírsággal is sújtotta az építtetőt. A hivatal ezek után többször megerősítette korábbi határozatait, és elutasította a cég fellebbezéseit, de az építkezés folytatódott tovább.
Végül a KÖH június 20-án másodfokon is helyben hagyta a terepszintig történő visszabontásról szóló határozatot, és utasította az építtetőt, hogy nyolc napon belül bontási terveket nyújtson be a hatóságnak. A bontási terveket a Citadella 4U Kft. elkészítette, de ezek szerint a terepszintig történő bontás nem jelenti a terasz megszüntetését. Ezt az állítást Veres István szerint szakértőkkel is igazolni lehet, a hivatal szakembereinek viszont más a véleménye. A szakértők a dokumentációt csak olyan változtatásokkal fogadták el, amelyek alapján le kell bontani az egész létesítményt.
A végrehajtás határideje lejárt, de a cég csak akkor kezdte el bontást, amikor rendőri egységekkel jelentek meg a hatóságok a Gellért-hegyen. Időközben a XI. kerület is megbírságolta a társaságot, mert az megnyitotta a Citadella Gardent, pedig erre nincs működési engedélye.

Újabb árrésstop jön, mutatjuk, mely termékek leszek jóval olcsóbbak