A Magyar Nemzet úgy tudja, hogy az FCSM privatizációjának köszönhetően a külföldi tulajdonos már az első ötévben visszakapta a válallat 17 milliárd forintos vételárának felét osztalékokban. A társaság egyébként kedden ünnepelte öt évvel ezelőtti privatizációját, amelyet a vállalat igazgatója a főváros vezetésével és a külföldi tulajdonosokkal egyaránt sikeresnek minősített.
A csatornadíj jövő évi emelkedésének mértéke 7,5 százalékos lesz, vagyis 122,5 + ÁFA forintra emelkedik köbméterenként. A csatornadíj térségünkben Budapesten a legdrágább, magasabb ugyanis mint Prágában, vagy Varsóban, olcsóbb ugyanakkor a magasabb életszínvonalú Berlinénél.
A fővárosi Csatornázási Művek magánosítását a szociálliberális városvezető koalíció erőltette öt évvel ezelőtt. Az FCSM 25 százalék plussz egy szavazatnyi részvényét és az irányítási jogát a francia Vivendi és a német Berliner Wasser Holding cég szerezte meg.
Zsinka László, az FCSM felügyelőbizottságának tagja, a fővárosi MIÉP frakció vezetője szerint a külföldi részvényesek jobb üzletet kötöttek a privatizációval, mintha pénzüket kockázatmentes papírokba, betétekbe tartanák egy pénzintézetnél. Hozzátette: a vállalat profibban működik, mint néhány évvel ezelőtt, ám továbbra is rendezetlen a csatornák és az ezekkel kapcsolatos műtárgyak tulajdonviszonya.

Fordulat az időjárásban, mutatjuk, mikor és hol csap le az eső