Felfutóban a BUX

Elindult a gyorsjelentési dömping, a múlthéten a Richter kezdte meg a második negyedéves gazdálkodási eredmények publikálását, ezt követte kedden az Egis, a Brau Union majd tegnap következett az OTP, a TVK, a BorsodChem, a Globus és néhány kisebb tőzsdei forgalmú részvény kibocsátó jelentése.

2003. 08. 13. 19:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A legnagyobb negatív meglepetést a Synergon okozta eredményével, míg a tőzsdei árfolyamokra pozitív hatást az OTP gazdálkodási adati tudtak gyakorolni. A Budapesti Értéktőzsde indikátora 39 pontos emelkedéssel kezdte a napot, amit egy hirtelen beesés és egy egész napos emelkedési trend követett. A BUX végül napi csúcspontja közelében 8226 ponton 162 pontos emelkedéssel zárt.

A forgalom meglepetésre elérte a 7,8 milliárd forintos határt, ebből a legnagyobb részt a 92 forinttal dráguló OTP-ra kötötték. A nap nyertese a Humet lett 8,3 százalékos drágulásával. Az OTP mellett a többi vezető részvény is jelentős emelkedésen esett át, a Mol 120 forinttal, a Richter 355 forinttal erősödött. Elemzők elmondták, hogy a piac a Matáv, Mol páros várható eredméyneit párhuzamba állították az OTP-é vel, így alakulhatott ki az az eufórikus hangulat, ami magasra emelte a BUX kurzusát. A tegnap publikált gyorsjelentések közül érdemes volt kiemelni a Globus negyedéves gazdálkodási adatit, hiszen a legnagyobb hazai konzervgyártó cég adózott eredménye 921,143 millió forint volt az első félévben, ami 32,36 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál. A jelentés szerint a Globus-csoport első féléves gazdálkodásával teljesítette az időarányos értékesítési tervben foglalt célkitűzéseket. A kedvező adatok ellenére a Globus papírjai napközben csupán 5 forintot drágultak, de ez a minimális emelkedés a tőzsde zárásának időpontjára elapadt és előző szintjén kerültek a partvonalon túlra.

A BÉT árfolyama nem korrelált a nemzetközi értékpapírpiacok kurzusaival, a FTSE és a DAX indikátora minimális emelkedést tudott csak elérni, a későn nyitó amerikai piacokon is nagyobb visszafogottsági jeleket lehetett észrevenni. A frankfurti tőzsdén a kedvező negyedéves adatokat közlő MAN és a Lufthansa részvényei drágultak jobban, a brit parketten viszont Vodafone és az AstraZeneca vitte a prímet három százalék feletti emelkedésekkel. Szakértők az amerikai tőzsdék nyitása előtt azt jelezték, hogy a Wall Street-en a korábbi napon elért másfél százalé körüli drágulásokra korrekcióval fognak reagálni a befektetők. Kedden az amerikai piacokon a Federal Reserve semleges kamatdöntése okozta a drágulási folyamatot.

Záró: 8226,15 Min: 8084,84 Max: 8236,50 nyitó: 8103,94 Előző: 8064,15 Vált.: +162,00 pont (+2,01 százalék)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.