A 13 milliárd forintos forgalom jól mutatta, hogy a befektetők a nyári szabadságukból visszatértek és szinte rávetették magukat a BÉT-re. A nap végén a BUX-ban regisztrált 9060 pontot az OTP- és a Matáv-papírok drágulása segítette, a banki részvények 44, a távközlési papírok 17 forinttal drágultak. A Richter a jól megérdemelt 20 ezer pontos határon ült meg, míg a MOL kurzusa 30 forinttal süllyedt. A nap nyertesei a 11 millió forintos forgalmat produkáló Forrás törzs részvények lettek.
A kisforgalmú részvények közül a Globus vitte el a pálmát, a konzervgyártó cég a lengyelországi Elsner Polen gyorsfagyasztott termékeket gyártó céget vásárolta meg, erre reagált a piac igen heves, 35 forintos drágulással. Kellemes meglepetést okozott a befektetőknek a Rába (+20 forint) és a Synergon (+3 forint), valamint a Nabi (+5,1 százalék). A Nabi árát az Első Magyar Alap (EMA) esetleges további szerepvállalása indukálta. Az EMA a közeljövőben kívánt volna kiszállni a Nabi-ból, de vannak olyan információk, hogy meghosszabbítja futamidejét.
A sokat ócsárolt és igen spekulatívvá vált BorsodChem (BC)-, a Brau Union- és a Zalakerámia-papírok mögül kiálltak a vevők, így a vegyipari cég részvényeit inlikviditás jellemezte, azaz a vevők és az eladók nem tudtak megegyezni a parketten, így nem született kötés a BC-re. A Brau részvényei az anyavállalat BBAG kedvező eredményei ellenére 100 forinttal gyengültek, míg a Zalakerámia ára 5 forinttal lett olcsóbb.
A nemzetközi tőkepiacokon változatos irányok alakultak ki, az európai tőzsdéken sokáig drágulás jelentkezett, de az amerikai nyitások bizonytalan értékei negatív irányba tolták az árfolyamokat. A tengerentúlon júliusban 0,2 százalékkal nőttek a személyi jövedelmek, ez az érték némileg alacsonyabb, mint amit az elemzők vártak.
Záró: 9060,48 Min: 8975,57 Max: 9098,49 Nyitó: 8999,86 Előző: 8985,48 Vált.: +75,00 pont (+0,83 százalék)
Két autó ütközött Tatabányánál, három ember meghalt