Ilyen módon biztosít egészségügyi ellátást a szervezet például egyes sporteseményeken, például a Hungaroringen is vagy a Mol Rt. üzemeiben, de van szerződésük több önkormányzattal is. Ezekért a munkákért a megrendelő havonta fizet a mentőszolgálatnak, amely az összegből továbbutalja a dolgozóknak az elvégzett munkáért járó bért. Négy hónapja azonban egyetlen fillért sem kaptak a munkavállalók a „külsős munkák” után.
Többször is ingyen dolgoztunk, holott amúgy is szégyenletesen alacsony a fizetésünk – fakadt ki több, neve elhallgatását kérő érintett is. A pénzeket gyakorlatilag azóta tartja vissza az Országos Mentőszolgálat, amióta az egészségügyi minisztérium fegyelmivel felmentette Gőbl Gábor főigazgatót – mondták.
Székely Tamás, az OMSZ élére kinevezett miniszteri biztos elismerte, hogy ezekért a munkákért hónapok óta nem fizetnek. Elmondta: a korábbi vezetés alatt a szervezet számos tekintetben szabálytalanul működött.
Így volt ez a „külsős megbízásoknál” is. Egy-egy ilyen megbízáshoz az OMSZ általában két szerződést kötött. Az egyiket a megbízóval, amiben az áll, hogy a mentőszolgálat biztosítani tudja a szükséges személyi és tárgyi feltételeket. Ez esetben azonban a munkát a dolgozóknak munkaidőn belül, a szokásos bérükért kellene ellátniuk – vélekedett Székely Tamás. Így külön szerződést, külön díjazásért nem köthettek volna velük. Ha pedig a feltételeket nem tudta biztosítani az OMSZ, akkor a megbízóval kötött szabálytalan szerződést.
A miniszteri biztos hangsúlyozta: a szakértőkkel már dolgoznak az ellentmondás feloldásán. Az érintettek visszamenőleg is megkapják majd az elmaradt bérüket – szögezte le.
Jön a havazás, mutatjuk mely vármegyéket érinti először