Ugyanilyen okból megsemmisítették az alkotmánybírák a törvénynek azt a rendelkezését is, amelynek alapján a közbiztonsági őrizet abban az esetben is elrendelhető, ha azt az előállított személy érdeke – ittasság vagy más okból ön- vagy közveszélyes állapot – szükségessé teszi.
Az Alkotmánybíróság megsemmisítette e két törvényi rendelkezésnek a vonatkozó BM-rendeletben foglalt végrehajtási előírásait is.
A személyi szabadsághoz fűződő alapjog sérelmét állító azon indítványokat, amelyek a rendőrségről szóló törvény további rendelkezéseinek megsemmisítésére irányultak, az Alkotmánybíróság elutasította.
A többségi határozathoz Bihari Mihály, Czúcz Ottó, Harmathy Attila, Kukorelli István és Tersztyánszkyné Vasadi Éva alkotmánybírók különvéleményt fűztek, így a jelenleg tízfős testületben – az Alkotmánybíróság történetében másodszor – az elnök szavazata döntött.
A testület az államfő törvényhozási eljárásban betöltött szerepének értelmezésével kapcsolatos, hétfőn kihirdetett határozatát fogadta el első ízben – öt különvélemény mellett – az elnök szavazatával.
Szén-monoxid-mérgezés gyanújával vittek kórházba egy embert
