A lefőbb ügyész elé kerül a Hajdú-Bét ügye

Font Sándor, az MDF frakcióveztő-helyettese Polt Péter legfőbb ügyészhez és Lomnici Zoltánhoz, a Legfelsőbb Bíróság elnökéhez fordult, hogy vizsgálják meg, jogszerűen zajlottak-e a felszámolási eljárás alatt álló Hajdú-Bét Rt. ügyei - derült ki a politikus mai sajtótájékoztatóján.

MNO
2004. 02. 11. 12:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magyarországi szárnyasállat-állomány 40 százalékát feldolgozó és forgalmazó Hajdú-Bét Rt. tönkrement, a ki nem fizetett beszállítók a tönk szélére kerültek, becsült követelésük mintegy 5,5 milliárd forint – mondta a képviselő mai sajtótájékoztatóján, ahol bejelentette: ez ügyben a legfőbb ügyészéhez és a Legfelsőbb Bíróság elnökéhez fordult.

Font Sándor hangsúlyozta, hogy az általa megismert tényfeltárásból és helyzetelemzésből egyértelműen kitűnik, hogy a Hajdú-Bét Rt. vagyonának kimentése folyik annak érdekében, hogy a hitelező bank és a tulajdonos elkerülje a beszállítók kifizetését. A beszállító termelők természetesen tönkremennek – tette hozzá a frakcióvezető-helyettes.

Az MDF-es politikus részletesen ismertette a Hajdú-Bét Rt. ügyét, amely – elmondása szerint – 2003 áprilisában kezdődött az első felszámolási kérelemmel. A politikus kifogásolta, hogy a cég egynapos bírósági művelettel Debrecenből áthelyeztette székhelyét Kecskemétre, azaz Bács-Kiskun megyébe. Megváltoztatták a termelők által is hitelesnek tartott felszámoló személyét és a bennfentes információk szerint a Hajdú-Bét Rt. köréhez tartozó személy került kinevezésre felszámolóként. A politikus arról is szólt, hogy párhuzamosan két felszámolási eljárás is folyik.

Font Sándor a legfőbb ügyésztől és a Legfelsőbb Bíróság elnökétől azt kéri, vizsgálják meg, minden jogszerűen történt-e: a székhely-áthelyezés egy nap alatti bejegyzése, a tartozás fedezetének elvonása, a kettős felszámolási eljárás. – Az összes eljárás nyilvánvaló célja a Hajdú-Bét Rt. mint működő cég szétszedése, illetve a beszállítói kör ellehetetlenítése volt – jelentette ki a politikus, aki szerint az erre vonatkozó összes jogszerű és nem jogszerű eszközt felhasználta a Hajdú-Bét Rt. vezetősége, a Raiffeisen Bank Rt., a tulajdonos Wallis Rt., a Bács-Kiskun Megyei Bíróság aktív közreműködésével.

Kérdésre válaszolva Font Sándor elmondta: azt is vélelmezi, hogy Magyarország 100 leggazdagabbja közül az első tízben találhatók egyike a szétdarabolt, értékét vesztett Hajú-Bétre, valamint a Bábolna megvásárlására törekszik, megfelelő olcsó áron. Hozzáfűzte: a Raiffeisen Bank a Wallis csoportot mindig is finanszírozta. – Azt a Wallis-csoportot, amelynek közismerten a szocialista körökhöz kötődő felső vezetői, könyvvizsgálói és egyéb alkalmazottai voltak, és közismert az is, hogyan vett részt ez a Wallis csoport Gál J. Zoltán kormányszóvivő lakásfinanszírozásában egy érdekes áttétellel – mondta Font Sándor.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.