Ellentmondásba keveredett a kormány a költségvetési vésztartalék szerdai emelésével kapcsolatban: ugyanazt a kormányzati döntést a Pénzügyminisztérium a tartalékok százmilliárd forintról 160 milliárd forintra történő emelésként kommentálta, miközben Batiz András 40-50 milliárd forint felszabadításáról beszélt. A kormányszóvivő tájékoztatásával kapcsolatban az is kérdéseket vet fel, hogy Batiz szerint az összegek felszabadítása összhangban van az Európai Unió ajánlásaival, ám ezek az ajánlások éppen a biztonsági tartalékok felemelését írták elő Magyarország számára.
Ismeretes, az Európai Bizottság február 19-én közzétett jelentésében, majd az uniós pénzügyminiszterek tanácsa, az Ecofin március 9-i „ajánlásában” arra szólította fel hazánkat, hogy a lehető legrövidebb időn belül vessen véget a jelenlegi túlzott hiányhelyzetnek, hiteles lépéseket tegyen az államháztartási hiány leszorítására, és hozzon pótlólagos lépéseket magukba foglaló, hatékony intézkedéseket a 2005-ös hiánycél elérésére.
A pótlólagos intézkedések között az Ecofin külön megemlítette a költségvetési tartalékok jelentős mértékű növelését, illetve annak korlátozott felhasználását.
A szerdai kormánydöntés eltérő értékeléséről lapunk megkérdezte Kőszegi Márkot, a pénzügyi tárca sajtóosztályának helyettes vezetőjét, aki elismerte: a GDP 0,5 százalékáról valóban 0,8 százalékra, azaz a korábban közölt százmilliárd forintról mintegy 160 milliárd forintra emelte a kormány a biztonsági vésztartalékok mértékét. Kőszegi szerint azonban a kormányszóvivő tájékoztatása is megfelel a valóságnak, mivel a költségvetési törvényben szereplő ilyen irányú kötelezettségek a GDP egy százalékát adják ki.

Milliárdos házak a magyar ingatlanpiacon – Szegeden is akad luxusotthon