Törvényt sért a Gyurcsányhoz kötődő MOTIM Kádkő Kft.

A kormányfőhöz kötődő MOTIM Kádkő Kft. megsérti a Munka törvénykönyvének rendelkezéseit – mondta hétfői parlamenti interpellációjában Pap János (Fidesz). A hivatalos határozat alapján a cégnek 36 órás munkarendben kellene alkalmaznia a munkavállalókat, ehelyett negyven órában dolgoznak az alkalmazottak a veszélyesnek minősülő cégnél – mutatott rá a képviselő.

MNO
2005. 07. 04. 13:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Törvényt szeg a Gyurcsány Ferenchez kötődő MOTIM Kádkő Kft.

A kormányfőhöz kötődő MOTIM Kádkő Kft. lábbal tiporhatja a Munka törvénykönyvének rendelkezéseit – mondta hétfői interpellációjában Pap János (Fidesz). A vállalatvezetés felülemelkedik a hatályos jogszabályon, és nem tudni, mi lett azzal a 300 000 forintos bírsággal, amellyel az Országos Munkabiztonsági és Munkaügyi Főfelügyelőség sújtotta a törvénysértésért a vállalatot. A munkáltató 2001 novembere óta a rendeletben előírt 36 órás munkarendet egy munkavállalóra sem alkalmazta. A hivatalos határozat megállapítja: rendeletmódosítás hiányában a MOTIM továbbra is veszélyes üzemnek minősül, és 36 órás munkarendben kell foglalkoztatnia a munkavállalókat.

Hogyan dolgozhatnak mindmáig negyvenórás munkarendben az emberek, ha a hatályos rendelet alapján veszélyesnek minősül a munkahelyük? A vállalat kapcsolata megmentheti-e ezt a céget a komolyabb szankcióktól? Milyen kártérítésre számíthatnak a jogsértett munkavállalók? – sorolta kérdéseit Pap János.

Egy cégnek sincs joga önhatalmúan felülbírálni a törvényben megszabott munkaidőt – mondta válaszában Csizmár Gábor. A foglalkoztatáspolitikai és munkaügyi miniszter kifejtette: a munkavállalóknak joguk van hatósághoz, illetve bírósághoz fordulni jogsérelem esetén. A független és pártatlan testület illetékes a kárpótlás ügyében is, amelynek lehetőségét biztosítja a törvény.

Pap János nem fogadta el a választ, az Országgyűlés többsége azonban igen.

ÁSZ-vizsgálatot kezdeményez Körömi Attila Sólyom László lakása ügyében

Körömi Attila független képviselő interpellációt intézett a kancelláriaminiszterhez azzal kapcsolatban, hogy Sólyom László, az Alkotmánybíróság volt elnöke, leendő államfő miért lakik még most is állami lakásban. A képviselő azt is szerette volna tudni, hogy Sólyom László leadja-e állami lakását, ha beköltözik a Sándor-palotába. Kiss Péter kancelláriaminiszter válaszában azt mondta: nem hivatala kezeli ezeket a lakásokat, így azt tanácsolta a képviselőnek, máshol érdeklődjön. Körömi Attila azt mondta, vizsgálatot kezdeményez az Állami Számvevőszéknél Sólyom László lakása ügyében.

Törvénytelenül járt el a magyar rendőrség a német razzia után?

A fideszes Répássy Róbert azt kérdezte a belügyminisztertől, hogy jogszerűen járt-e el a magyar rendőrség a német hatóságok kérésére a Magyarországon folytatott razziákban. Lamperth Mónika belügyminiszter azt mondta, a jogsegélyegyezmény keretében az ügyészség utasította az ORFK-t arra, hogy a Németországban működő magyar cégek itthoni telephelyén ellenőrzést tartson. Ez nem a rendőrség hatásköre volt – mondta.

Tállai: Kettős mércével mér a kormány

Tállai András, a Fidesz képviselője az emelkedő benzin-, gáz- és gyógyszerárakra emlékeztetett. Mint mondta, ezért érhetetlen a miniszterelnök sikerekről szóló napirend előtti felszólalása. Veres János pénzügyminiszter válaszában azt mondta: ma piacgazdaság van Magyarországon, az árakat a piac szabályozza, a gázáremelés pedig nem érinti a lakosság nagy részét. Tállai András furcsának találta a választ, hiszen miközben a kormány a régi időket idéző árkommandóról beszél, addig most a piacgazdaságról. Tállai szerint ez kettős mérce.

Egymillió forint Gyurcsánynak a MeH cégétől?

Szijjártó Péter Kiss Péter kancelláriaminisztert arról kérdezte:
igaz-e az, hogy a 2004 szeptemberétől a miniszterelnöki funkciót betöltő Gyurcsány Ferenc cége több hónapon keresztül havi 1 millió forintos bevételt kapott a MeH egyik cégétől. A Szalay utca 4. szám alatti, egykor a Miniszterelnöki Hivatal tulajdonát képező ingatlan egy jelentős részét adta lízingbe a MeH 1994-ben, amelyet az egyik Gyurcsány-cég, az Aldo Kft. vett lízingbe, majd 1995-ben továbbadta a vételi jogot, és ezáltal a tulajdoni jogot is az Altus Rt.-nek, amely száz százalékban a miniszterelnök tulajdonában állt – mutatott rá Szijjártó Péter.

1995-ben az Altus és a Miniszterelnöki Hivatal százszázalékos tulajdonában lévő Közlöny- és Lapkiadó Vállalat kötöttek egy bérleti megállapodást, amely alapján a MeH cége tíz éven keresztül bérli az Altus Rt.-től a tulajdonában lévő helyiségeket. A politikus elmondta: 1999-ben úgy módosították a bérletről szóló szerződést, hogy már havi 1 millió forintot kellett fizetnie a Miniszterelnöki Hivatal cégének az Altus irányába.

Kiss Péter szerint a szerződést a legfőbb ügyész minden szempontból törvényesnek találta, a szerződésről Gyurcsány Ferenc már 2003-ban beszámolt a nyilvánosságnak, az elszámolást igazságügyi szakértő ellenőrizte.

(Forrás: Info Rádió, fideszfrakció.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.