Az óvoda-és iskolabezárási játék már nyáron megkezdődött: mintegy 10 ezer intézményben kellett csoportokat átszervezni, sok helyen pedig a gyerekek második otthonát összevonni, megszüntetni. A tanintézményektől és önkormányzatoktól rendkívüli kreativitást igénylő szabályok szerint ugyanis az óvodákban és az általános iskolák 1-5. évfolyamán legalább a törvényben rögzített átlaglétszám 65 százalékát el kell érnie a csoportoknak a korábbi 50 százalék helyett, vagy pedig fejenként 10 ezer forinttal kapnak kevesebbet egy tanuló után.
A vetélkedőn voltaképpen az összes település szülői indulhatnak. Aki idejében észrevette, hogy környezetében a kormány költségvetési okokra és „a sajnálatos népességfogyatkozásra” hivatkozva bezárja a kisdedóvót vagy az iskolát, „Svindli!” felkiáltással kontrázhat. Közöttük „Nyugi” gumicukorkákat sorsolnak ki, módszerváltás előtti árakon.
A gyermekek is részt vehetnek a játékban: az „Utazz 20 kilométert, hogy tanulhass”, a „Kelj hajnalban az ötösért” ügyességi próbák mellett már idejekorán megismerkedhetnek olyan hiányszakmákkal, mint a képesített drogspeditőr, a szakképzett kéregető vagy a hivatásos hajléktalan izgalmas, szép pályája. Ezekhez a szakmákhoz még a négy elemit sem kell elvégezni.
(Figyelem! A Kamu Hírügynökség tájékoztatja előfizetőit és olvasóit, hogy az álhírek minden valóságalapot nélkülöznek.)
Breuer Péter: „Több ősömet is bedobták a Dunába, ez még viccnek is rossz”