Akcióban az Alfa Csoport

A szakszervezetek, az úgynevezett érdek-képviseleti szervek, de az üzemi tanács sem volt képes megállítani (…) a Magyar Rádió folyamatos és immár alsó határát elérő lezüllesztését – áll annak a dokumentumnak a bevezetőjében, amelyben az Alfa Csoport ad hírt magáról. A „szervezet” illegalitásban kíván működni. Eközben bizonyos szakszervezetek sztrájkkal fenyegetőznek, mások pedig bíznak a bértárgyalások eredményességében.

Magyar Nemzet
2006. 01. 17. 23:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csupán annyit tudni az önmagát Alfa Csoportnak nevező közösségről, hogy rádiós dolgozókból áll. Célkitűzései között szerepel többek között, hogy a nyilvánosság tájékoztatásával elérjék az intézmény helyzetének javulását. Tagjai nem fogadják el a rádió jelenlegi állapotát konzerváló utasítási rendszert. Az Alfa Csoport – a dokumentumban megfogalmazott szándék szerint – a belső, bizalmas gazdasági és pénzügyi információk kiszivárogtatásával kívánja felhívni a figyelmet a rádióban működő áldatlan helyzetre. A szerveződés tagjai – állásukat féltő rádiósok – nem kívánják felfedni magukat.

Feltűnő ugyanakkor, hogy az Alfa Csoport a rádiós szakszervezetek – egyelőre csak szóban megnyilvánuló – mozgolódásai kapcsán adott jelet létezéséről. Ismeretes, a Borenich Péter nevével fémjelzett Független Rádiós Szakszervezet (FRÁSZ) sztrájkot helyezett kilátásba, mert – mint mondják – a menedzsment nem hajlik rá, hogy bérfejlesztést hajtson végre. Az ügyben a FRÁSZ és más rádiós szakszervezetek is a közjogi méltóságokhoz fordultak.

Mint az a sajtóban megjelent, Gellért Kis Gábor szocialista kuratóriumi elnök a közjogi méltóságokhoz eljutott, Borenich által szorgalmazott levél kapcsán örömét fejezte ki. Borenich szerint akár már a jövő héten sor kerülhet a munkabeszüntetésre. Gellért Kis az MTI-nek elmondta: a jövő hétfői kuratóriumi ülésen dönthetnek arról, hogy kivel tárgyaljanak a munkavállalók. Szadai Károly, a kuratórium fideszes elnökhelyettese pedig kijelentette: tárgyalást kezdeményez a béremelésekről.

December óta azonban folynak a bértárgyalások a dolgozókat képviselő Postai és Hírközlési Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (PHDSZSZ) és a rádió vezetése között. Az eddig kiszivárgott információk szerint szó sincs arról, hogy a menedzsment elzárkózna a bérfejlesztéstől. Lázár András, a PHDSZSZ elnöke úgy látja: „ nincs sztrájkhelyzet a rádióban”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.