A női jogvédő szervezetek részéről azt gondoljuk, nem kell a magyar parlamentben képviselőnek lennie egy olyan politikusnak, aki bántalmazta szomszédasszonyát – jelentette ki az MNO-nak nyilatkozva Csapó Emma, a Kiút Veled Egyesület elnöke azután, hogy a Magyar Szocialista Párt Köztársaság téri székháza előtt számos nőjogi és civil szervezet tiltakozott Kékesi Tibor szocialista képviselő indítása ellen.
A késő délelőtti órákban többek közt a Pax Gyermek és Családvédő Egyesület, a Kiút Veled Egyesület, a Magyar Asszonyok Érdekszövetsége, a Nők a Nemzet Jövőjéért Egyesület, a Női Igen Egyesület és a Zöld Nők csoport aktivistái gyülekeztek a Köztársaság téren, ahol petíciót akartak átadni az MSZP elnökének. A dokumentumot Hiller István kabinetfőnöke vette át.
Az említett egyesületek, melyek rendszeresen kiállnak a bántalmazott nők jogaiért, reményüket fejezték ki, hogy Hiller István jó döntést hoz, és visszalépteti képviselőjelöltjét – ismertette Csapó a petíció tartalmát. Érdeklődésünkre Csapó elmondta: Kékesit 2003-ban megkérte szomszédasszonya, Kalo Mária, hogy autójával beállhasson a közösen használt garázsba. A képviselő nem tette ezt lehetővé, s a parkolási vita során olyan súlyosan megrángatta az asszonyt, hogy ruhája elszakadt, kezét pedig be kellett gipszelni – állítja Kalo. (Az esetről a Magyar Nemzet is beszámolt.) Csapó hozzátette: Kalo a nőszervezeteket arról tájékoztatta, hogy Kékesi ezután több alkalommal, megfenyegette őt. Kalo állítása szerint Kékesi azt mondta: annyiszor fog Kalo a rendőrségre menni, ahányszor ő akarja, sőt gondnokság alá akarta helyeztetni szomszédasszonyát.
Kalo Mária rágalmazás és könnyű testi sértés miatt feljelentette Kékesit. Az Országgyűlés mentelmi bizottsága 2004-ban a parlamentnek javasolta a képviselő mentelmi jogának felfüggesztését, ám az Országgyűlés ezt nem hagyta jóvá.
Kékesi az MTI-nek nyilatkozva a mai sajtótájékoztató után „valótlannak és hazugnak” nevezte szomszédasszonya állításait.