Mint mondta, meglepetéssel tapasztalták, hogy az előzetes tervekhez képest az 50 kiemelt kórházból csak 31 maradt, bár – jegyezte meg – ebbe a körbe Veres János pénzügyminiszternek népegészségügyi adatokra hivatkozva sikerült belobbiznia körzetének, Szabolcs megyének egyik intézményét, a fehérgyarmati kórházat. A listáról lemaradt kórházakat gyakorlatilag lassú agóniára ítélik, mondván, hogy krónikus vagy rehabilitációs ágyak maradnak benne – tette hozzá a fideszes politikus.
Mikola István óriási társadalmi elégedetlenséget jósolt a kormány lépése nyomán. Mint mondta, információi szerint olyan nagy múltú intézményeket is a megszűnés veszélye fenyeget, mint a balatonfüredi szívkórház, a Szabolcs utcai klinika, a lipótmezei pszichiátriai intézet vagy a László kórház és a Schöpf-Merei kórház. Hozzátette: bár lehet, hogy ezeknek az intézményeknek jut majd néhány aktív ágy, de, hogy eredeti kapacitásukat nem tarthatják meg, az biztos.
Hangsúlyozta: a kormány nem népegészségügyi szempontok alapján, hanem „mérnöki tudománnyal„, körzővel és vonalzóval osztották fel Magyarország területét 50 km sugarú körökre, azonban azt nem vette figyelembe, hogy a ötven kilométer nem ugyanaz autópályán vagy mellékutakon.
Véleménye szerint az egészségügy most kialakult helyzetében a Fidesz egészségügyi programja az egyetlen lehetséges alternatíva, amely népegészségügyi térségekre alapozva, több év alatt hajtana végre struktúraváltást.
MTI
Érdektelenségbe fulladt Vona Gábor tüntetése