Bírálta a szocialista kormányfőt: kirúgták

Egy tévés közvélemény-kutatás alapján a hamarosan hazánkba látogató I. János Károly spanyol király végzett az első helyen. Az elmérgesedő belpolitikai viták során a polgárháború időszakának újraéleszésével vádolja Aznar a kormányt. Kirúgtak egy tanárt Portugáliában, mert bírálta a szocialista Sócrates kormányfőt.

2007. 05. 23. 12:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

elmundo.es – Spanyolország

José María Aznar a minap kijelentette: utódja, a szocialista „Zapatero miatt ma Spanyolország egyik fele nem fogadja el a másikat”. A néppárt aragóniai szervezetének nyilvános választási munkaebédjén a három évvel ezelőtti madridi pályaudvari merényletek után vereséget szenvedő jobboldali miniszterelnök egyebek között azzal vádolta utódját, hogy megkezdte az állam lebontását. Zapatero politikája következtében az ország most olyan helyzetbe került, mint 70 éve – így a néppárti politikus. A szocialista exkormányfő, Felipe González, Aznar elődje szerdán minderre azzal vágott vissza, hogy Aznar semmit sem tanult, és felidézte a spanyol polgárháború kitörésének okait, amelyre Aznar közvetetten utalt. Felipe González úgy fogalmazott válaszában: „mikor érti már meg – Aznar -, hogy a polgárháború a spanyolok demokratikus akarata elleni államcsíny volt?”

dn.sapo.pt – Portugália

Az országos terjesztésű állami napilap tájékoztatása szerint a portugál oktatási miniszter, Maria da Lurdes Rodrigues nem hajlandó megjelenni a parlament előtt, hogy beszámoljon egy közelmúltban történt elbocsátás hátteréről. Egy angoltanár ellen azért indult fegyelmi eljárás munkahelyén, mert tréfásan bírálta a szocialista miniszterelnököt – José Sócratest –, akinek hosszú ideje problémái akadtak diplomájának hitelességével kapcsolatban.

elpais.es – Spanyolország

I. János Károly, spanyol király nyerte el az Antena 3 magántévé egyik műsorában „A Történelem spanyol személyisége” címet. Felesége, Zsófia királyné a negyedik helyen végzett, a trónörökös, Fülöp herceg pedig a hetediken. Az uralkodót leginkább „a legjobb nagykövetként” emlegették, és kiemelték döntő szerepét a spanyol átmenetben, valamint az 1981. február 23-i sikertelen államcsíny békés megoldásában.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.