Koszorúzó nagykövetek: győzelem vagy vereség?

A világháborúban győztes hatalmak által Győzelem Napjának nevezett, a II. világháború lezárásáról megemlékező évforduló alkalmából Dmitro Tkacs, Ukrajna magyarországi nagykövete, Vjacseszlav Bulgakov, az Oroszországi Föderáció magyarországi nagykövetségének főtanácsosa és Kecskemét önkormányzatának képviselői koszorút helyzetek el a város szovjet katonai temetőjében található emlékműnél.

MNO
2007. 05. 08. 13:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A temetőben 800 szovjet katona nyugszik; a világháborúban Kecskemét elfoglalásáért küzdő fegyveresek mellett a hazánkat évtizedekig megszállva tartó szovjet hadsereg Magyarországon elhunyt katonáit is ide temették.

A „koalíciósok”, akik elfelejtettek hazamenni

A két nagykövetség résztvevőit fogadta a városházán Zombor Gábor, Kecskemét polgármestere. A rövid megbeszélésen az ukrán nagykövet kérte, hogy Kecskemét továbbra is hasonló módon ápolja az ukrán katonáknak is nyughelyül szolgáló szovjet temetőt. Sajnálatát fejezte ki, hogy Budapesten, 2006 szeptemberében a Szabadság téren az emlékművet atrocitás érte. Vjacseszlav Bulgakov megköszönte, hogy a kecskemétiek figyelmet fordítanak az elesett katonák nyughelyének ápolására. A Magyarországot 1944–45-ben elfoglaló, azt 1990-ig megszállva tartó szovjet csapatokról azt állította: azok „egy koalíció tagjaként érkeztek Magyarországra”.

Zombor Gábor polgármester ígéretet tett arra, hogy az önkormányzat továbbra is ápolja a temetőt, remélve, hogy a magyar katonák oroszországi és ukrajnai nyughelyeit is hasonló módon ápolják a hatóságok.

A vereség napja

Az '56-os Deportálások Tényfeltáró Bizottsága (Deport '56) szerint a II. világháború befejeződése után hatvankét évvel ideje kimondani, hogy Magyarország számára május 9-e a vereség napja. A győztes hatalmak – mintegy a háborús jóvátétel részeként – kierőszakolták, hogy a legyőzöttek velük együtt a győzelem napjaként ünnepeljék az évfordulót – áll a közleményben.

Magyarországon ez a történelmi hazugság napjainkban sem szimbolikus gesztus csupán, hiszen nagyon is létező egykori kommunistáink – ma már milliárdosokként – megélhetési antifasisztáinkkal karöltve lankadatlanul vívják virtuális harcukat a nem létező fasisztákkal. Valójában azonban a védtelen civil társadalommal küzdenek. Most például a „győzelmi mámor” fő szónoka Gyurcsány Ferenc miniszterelnök lesz, ami az ő szempontjából tökéletesen érthető, hiszen ezáltal elkerülhető, hogy az ország kritikus helyzetéről, kormányzásának botrányos történéseiről essék szó – áll a közleményben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.