A kolumbiai kormány a 11 túsz holttestét kéri

A spanyol El País lepedővel megkötözött idős emberekről közölt egy spanyol magánintézményben, rejtett kamerával készített felvételeket. A kolumbiai El Tiempo és az El Espectador a FARC-gerillákat teszi felelőssé 11 túsz haláláért. A spanyol El Mundo pedig bejelentette az IMF spanyol vezetőjének távozását.

2007. 06. 28. 15:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

elpais.es, abc.es – Spanyolország

A legnagyobb példányszámú spanyol napilap, az El País rejtett kamerás felvételeket közölt egy magánkézben levő öregek otthonáról, ahol az egyik emeleten kábító hatású gyógyszerekkel kezelt öregek vannak, de olyan ápoltak is, akiket lepedőkkel kötöztek meg. Az otthon igazgatója nem hajlandó nyilatkozni, és cáfolja a bántalmazásokat, de a Madrid város önkormányzatának döntése értelmében vizsgálat indult az intézmény ellen. A jobboldali Abc úgy tudja, hogy 1995-ben már bezárták az otthon tulajdonosának egy másik intézményét, mert meghalt az egyik idős lakó.

eltiempo.com, elespectador.com – Kolumbia

A kolumbiai kormánylap közlése szerint a liberális kormány azt követeli a radikális marxista FARC (Kolumbiai Forradalmi Fegyveres Erők) gerilláitól, hogy adják át a tegnap fogságukban meghalt tizenegy tartományi képviselő holttestét, hogy független vizsgálat derítse ki, valójában hogyan vesztették életüket. A gerillák bejelentése szerint a kolumbiai hadsereg egyik fogolymentő támadása okozta a több mint öt éve elrabolt 11 képviselő halálát, a hadsereg viszont kétségbe vonja állításukat. A liberális hetilap az El Espectador szerint a gerillák így akarták megtorolni, hogy a napokban életét vesztette a FARC egyik vezetője. A gerillák még negyvenöt túszt tartanak fogva.

elmundo.es – Spanyolország

A legnagyobb példányszámú spanyol jobboldali lap közölte gyorshírében, hogy a Nemzetközi Valutaalap (IMF) spanyol elnöke, Rodrigo Rato a bank éves ülése után októberben – személyes okokra hivatkozva – bejelenti távozását a pénzintézet éléről. (Rodrigo Rato 2004 májusában került az IMF elnöki székébe. A néppárti kormányfő, José María Aznar utódjának kiszemelt akkori gazdasági csúcsminiszter a néppárti kormányban egyedüliként ellenezte az iraki háborúban való spanyol részvételt. A kiváló pénzügyi szakember számos átalakítási tervvel érkezett, de nem tudta megakadályozni a bank válságát. A szerk)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.