A regionális ifjúsági tanácsokat eddig civil és egyházi szervezetek, illetve a minisztériumok küldöttei alkották – mondta az ellenzéki képviselő pénteki sajtótájékoztatóján. Hozzátette: ezek az ifjúsági tanácsok hét régióban adtak pénzeket táborozásra, valamint civil szervezetek működtetésére. Soltész elmondta, hogy 2007. június 26-án Lamperth Mónika egy rendeletben megszüntette a tanácsok ezen szerepét, és kiszorította a tanácsokból az egyházi és civil szereplők nagy részét. Véleménye szerint „Lamperth Mónikát megvezették„, mert a minisztert előző nap, június 25-én nevezték ki szociális és munkaügyi miniszterré, a rendeletet pedig másnap írta alá.
A kormány minden egyes törvénynél, minden határozati javaslatnál hangoztatta, hogy ezeknek a megvalósulása érdekében szükség van a civil szervezetek és az egyházak munkájára – emelte ki. Mindezért a KDNP arra kéri Lamperth Mónika szociális és munkaügyi minisztert, hogy vonja vissza ezt a rendeletet, és állítsa vissza a civilek és egyházi szereplők jogát, amivel eddig élhettek – hangsúlyozta Soltész Miklós.
Rétvári Bence, az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség elnöke a sajtótájékoztatón elmondta: a regionális ifjúsági tanácsok régiónként szerveződnek, ezért van hét belőlük. Feladatuk az, hogy a régióban az ifjúsági tevékenységet irányítsák, emellett régiónként 40–40 millió forintot osztanak szét ifjúsági egyesületeknek és alapítványoknak – tette hozzá. Mint mondta, a tanácsoknak 11 tagú döntéshozó testületük volt, amelyet azonban a rendelet megváltoztatott. Eddig a kormányzati oldal mellett a civileket képviselte a Magyar Gyermek és Ifjúsági Tanács, az Országos Gyermek és Ifjúsági Parlament, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája, valamint a Nagycsaládosok Országos Egyesülete képviselője, emellett három egyházi delegált volt.
Zuschlag János mindenütt ott van
A jogszabály módosítása során a három egyházi delegált száma kettőre csökkent, és megszüntették a fenti civil szervezetek lehetőségét, hogy a tanácsokba tagokat delegáljanak – mondta, majd hozzátette: a civil szervezeteket mostantól egy szervezet képviseli, mégpedig a Gyermek és Ifjúsági Konferencia. „Ez a szervezet nagyon nehezen jött létre, és bűnben fogant” – jelentette ki. Közölte: Zuschlag János volt szocialista országgyűlési képviselő és barátai azok, akik a háttérből irányítják ezt a szervezetet. Ha megnézzük azt, hogy mely szervezetek voltak ott a Gyermek és Ifjúsági Konferencia alapításánál, valamint a Zuschlag János és barátai ellen indított büntetőeljárásban mely szervezetek érintettek, akkor azt láthatjuk, hogy „több is ebből átfedésben van„ – jegyezte meg Rétvári Bence. Mint ismert, Zuschlag Jánost és társait különösen nagy kárt okozó csalással gyanúsította meg a megyei főügyészség, mert alapítványok és egyesületek önkormányzatoktól és minisztériumoktól nyert pályázati pénzeit nem rendeltetésszerűen használták fel.
(MTI)
Németh Balázs: Tegnap még jó ötletnek tűnt Varga Juditra ráküldeni a hiénákat...
