Királygyalázó tüntetés Katalóniában

A katalán La Vanguardia a spanyol uralkodópár fényképeinek csütörtöki elégetéséről írt. Az argentin Clarín interjút készített egy chilei szocialista szenátorral, aki társadalmi robbanástól tart hazájában. A portugál Correio da Manhá pedig arról írt, hogy az Európai Bizottság portugál elnöke, José Manuel Durão Barroso egyelőre nem döntötte el, két év múlva indul-e ismét az elnöki tisztségért.

2007. 09. 15. 13:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

clarin.com.ar – Argentína

A független argentin lap, a Clarín interjút készített Ricardo Muñozzal, a chilei szocialista-kereszténydemokrata kormánykoalíció, a Concertación (Megegyezés) egyik szenátorával. Muñoz szerint meg kell változtatni Chile jelenlegi gazdasági modelljét, mielőtt társadalmi robbanásra kerül sor. A szocialista szenátor cáfolta ugyan, hogy a chilei gazdaság neoliberális lenne, de hangsúlyozta, változtatni kell azon a szerkezeten, amelynek révén a gazdagok még gazdagabbak, a szegények pedig még szegényebbek lesznek.
Bár nőtt az egy főre jutó nemzeti jövedelem, de az újraelosztás továbbra is nagyon aránytalan. A munkaadók a költségek csökkentése érdekében egyszerű szolgáltatásnak minősítették a munkavégzést, ez pedig óriási mértékben növelte a foglalkoztatási kiszolgáltatottságot.

correiomanha.pt – Portugália

A legnagyobb példányszámú portugál napilap közölte, az Európai Bizottság jelenlegi portugál elnöke, José Manuel Durão Barroso egyelőre nem tekinti időszerűnek második elnöki jelölését. Az Európai Néppárt elnöke, Wilfred Martens még februárban vetette fel annak lehetőségét, hogy Barroso újra jelöltesse magát, de Barroso még nem adott határozott választ erre a kérdésre.

lavanguardia.es – Spanyolország

A legnagyoibb példányszámú katalán lap közlése alapján a katalán autonóm rendőrség, a Mossos d'Esquadra beazonosította az egyik személyt, aki csütörtökön este Gironában elégette a spanyol uralkodópár fényképeit. A több száz, többnyire fiatal, függetlenségpárti tüntető azért égette el a fényképeket, mert I. János Károly király éppen a katalán városban tartózkodott egy üzletember-találkozón. A spanyol Néppárt elítélte az incidenst, akárcsak a baloldali kormány, míg a függetlenségpárti Katalán Radikális Baloldal (ERC) kiállt a tiltakozás mellett, de elszigetelt esetnek minősítette a fényképégetéseket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.