Répássy Róbert frakcióigazgató az MTI-nek pénteken elmondta: a képviselőcsoport hétfői ülésén a következő két-három hét parlamenti feladatait veszik számba, így döntést hoznak arról, támogatják-e a köztársasági elnök ombudsmanjelöltjét, Szabó Mátét.
Az Országgyűlés várhatóan szeptember 24-én szavaz az általános ombudsmanjelöltről, miután a Fidesz és a KDNP nem támogatta az államfő előző jelöltjét, Majtényi Lászlót a június 11-i szavazáson, mert a jelölt szerintük nem felelt meg a pártatlanság követelményének.
A frakcióigazgató kérdésre válaszolva azt mondta, a parlamenti kivonulásokról nem szavaznak újra, ezt ugyanis nem vetette fel senki, tekintettel arra, hogy az előző szavazáskor abban állapodtak meg: a döntés visszavonásig érvényes.
A Fidesz és a KDNP tavaly október 9-én, a miniszterelnök elhíresült őszödi beszédének nyilvánosságra kerülését követően jelentette be, hogy képviselőik, a két frakcióvezető, Navracsics Tibor és Semjén Zsolt kivételével a miniszterelnök minden előre bejelentett felszólalásakor kivonulnak a parlamenti ülésteremből.
A képviselők február 12-én ismét szavaztak a kérdésről, és úgy döntöttek, maradnak a kivonulások. Bár Navracsics Tibor júliusban az MTI-nek azt mondta, az őszi ülésszak kezdetén ismét szavaz majd erről a képviselőcsoport, a frakcióvezető a Figyelőnek adott augusztus végi interjújában már arról beszélt, hogy a Fidesz-frakció az új Országgyűlés megalakulásáig folytatja a kormányfő bojkottálását a törvényhozásban.
A hétfői frakcióülés előtt pénteken a Fidesz elnöksége is ülést tartott, szombaton pedig – 2004 óta negyedszer – megrendezik a Polgári Pikniket, a Somogy megyei Kötcsén, ahová a párt holdudvarába tartozó közéleti személyiségeket, jobboldali értelmiségieket hívják meg. Orbán Viktor várhatóan a délutáni-esti órákban mond majd beszédet a sajtó számára nem nyilvános tanácskozáson.
A Polgári Pikniket a Polgári Magyarországért Alapítvány, a Hermina Szalon és a Belvárosi Polgári Szalon szervezésében tavaly szintén Kötcsén tartották, 1956 jövője címmel. Az alapítvány lapja, a Polgári Szemle szerint tavaly Orbán Viktor arról beszélt, hogy 1956-hoz hasonlóan válság van Magyarországon a felhatalmazás nélküli kormányzás miatt, de nem harcolni kell, hanem meg kell oldani a politikai helyzetet.
(MTI)
„Arcátlanság azt állítani, hogy Ukrajna áll legközelebb az EU-tagsághoz”
