Bajnai kiemelte, a kormánytámogatás egyelőre csak a pályázati kiírás feltételeinek kielégítését jelenti, nem többet. Kósa Lajos arról beszélt, az olimpia rendezésének várható költsége nem több mint 12 milliárd forint. Ha a városnak sikerül az I. ifúsági nyári olimpiai játékok rendezési jogát elnyerni, az kétszáz-háromszázezer látogatót jelent a városnak és az országnak.
Amint arról már beszámoltunk, a debreceniek erős mezőnyben, kilenc másik országgal együtt indulnak a rendezés jogáért. Egyebek mellett Bangkokkal és Algírral kell megküzdeniük. A pályázat szerint az olimpiai játékokra meglévő sportlétesítmények rekonstrukciójával, illetve megkezdett beruházások befejezésével készülnének. A legnagyobb vállalás a város futballrajongói által igen kedvelt, ám leromlott állapotú Nagyerdei Stadion rendbe tétele lenne, erre mintegy ötmilliárd forintot fordítanának. A másik nagyobbb beruházás a Vekeri-tavi kajak-kenu pálya befejezése lenne, amire mintegy 2,5 milliárd forintot költenének.
A rendezvény a karneváli hétre esne, így a látványos szórakoztató programokban sem lenne hiány. Most már csak az a kérdés, hogy az elbíráláskor a kiírásban szereplő alapelvek valóban érvényre jutnak-e, vagyis olyan pályázó lesz-e a nyertes, aki szerény költségvetéssel nívós kulturális és oktatóprogramokkal „dúsított” ifjúsági rendezvényre készül, vagy – akárcsak a felnőtt olimpiák esetében, a pénz dönti el, melyik gazdag város mondhatja magáénak a rendezés jogát – fogalmazott korábban Orendi Mihály, a kandidációs bizottság elnöke. A debreceniek egyébként minden olimpiai szám megrendezésére vállalkoznának – bár ez nem kötelező. Kivételt csak a vitorlás versenyek jelentenek, ezt csak akkor tudják megrendezni, ha a Nemzetközi Olimpiai Bizottság hozzájárul, hogy ne a város közigazgatási területén, hanem onnan hatvan kilométerre bonyolíthassák le ezeket a versenyszámokat.
Sasvári Sándor megrázó vallomása: így tették tönkre a családját