Mit keres az IMF-vezér az argentin elnök beiktatásán?

Az argentin La Naciónnak is feltűnt, hogy az IMF új elnöke is megjelent Argentína első megválasztott elnökasszonyának beiktatásán. A kolumbiai El Tiempo közölte Alvaro Uribe kolumbiai elnök bejelentését: csak az egyház tárgyalhat a kolumbiai gerillákkal Ingrid Bétancourt kiszabadításáról. A baszk Deia vezető helyen tárgyalta a hírt, a hogy az Európai Unió Emberi Jogi Bírósága év végéig döntést hoz egy betiltott baszk párt ügyében.

2007. 12. 11. 15:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

lanacion.com.ar – Argentína

A konzervatív helyi lap figyelmét sem kerülte el, hogy hétfőn a Nemzetközi Valutaalap új elnöke is részt vett az első argentin elnökasszony, Cristina Fernández de Kirchner beiktatásán. Dominique Stauss-Kahn azért jelent meg Buenos Airesben, mert az úgynevezett párizsi klub országai két lehetőséget adtak Argentína 6,2 milliárd dolláros tartozásának kiegyenlítésére: vagy egy összegben kifizeti, vagy újratárgyalja a fizetés módját, de a Nemzetközi Valutaalap ajánlotta program révén. Ezt viszont az új argentin elnökasszony is határozottan elutasítja.

eltiempo.com – Kolumbia

A spanyol tulajdonú kolumbiai kormánylap is közölte hétfőn, hogyan döntött Alvaro Uribe a túszügyről. Eszerint kizárólag az egyház tárgyalhat a kolumbiai gerillákkal, hogy kizárja a külföldi, nemzetközi diplomácia részvételét, elsősorban a venezuelai elnök, Hugo Chávez és a liberális kolumbiai szenátor asszony, Piedad Cordoba szerepét. Eközben egyre nagyobb nemzetközi nyomás nehezedik a dél-amerikai országra, hogy segítsenek kiszabadítani Ingrid Bétancourt-t. A kettős, francia-kolumbiai állampolgárságú volt kolumbiai elnökjelölt asszony csaknem hat éve raboskodik a kolumbiai radikális marxista gerillák fogságában.

deia.com – Spanyolország

A bilbaói baszk nacionalista lap is közölte, hogy az autonóm baszk kormány nagyon pozitív fejleménynek tartja, hogy az Európai Unió Strasbourgban székelő Emberi Jogi Bírósága napirendjére tűzte a Batasuna keresetét, és felülvizsgálja betiltását. A 2002-es spanyol párttörvény értelmében 2003 márciusában tiltották be jogerősen az ETA politikai szárnyának tekintett Batasunát.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.