larepublica.com.pe – Peru
A baloldali elkötelezettségű lap újabb részletet közölt az egykor mindenható volt perui titokminiszter peréről. Vladimiro Montesinosra az ügyészség 30 év börtönbüntetést szabna, mert a vád szerint – az Andok Raszputyinjának is nevezett – Montesinos 1990-ben egymillió dollárt fogadott el a kolumbiai Roberto Escobartól, aki Pablo Escobar, vagyis a medellíni kábítószermaffia 1993-ban meggyilkolt vezetőjének öccse. A Macinak is nevezett Roberto elmondása szerint a pénz charterjáratokon szállított televíziós dobozokba rejtve érkezett, amelyeket a visszaúton a kokain alapanyagával töltöttek meg, hogy a kartell majd amerikai felhasználásra dolgozza fel.
Montesinos az 1990-es elnökválasztásra használta fel a kapott pénzt, és Alberto Fujimori elnök (1990-2000) legbizalmasabb tanácsadója, illetve a rettegett titkosszolgálat, a SIN vezetője lett. Montesinos egy nappal ezelőtt úgy védekezett, hogy ha nem teljesíti főnöke, a japán-perui származású Alberto Fujimori elnök utasításait, akkor akár el is bocsáthatta volna.
lavanguardia.es, elmundo.es – Spanyolország
Miközben a kormány, és a politikai pártok együtt ünnepelték az 1978. december 6-án népszavazáson elfogadott, és ma is hatályos új alkotmányt, alig egy kilométerre onnan ellentüntetés zajlott az úgynevezett Harmadik Spanyol Köztársaságért. (Spanyolországban eddig kétszer volt köztársaság, először 1873-1874 között, majd másodszor 1931-1939 között) A katalán La Vanguardia tudósítója szerint mintegy ezerötszáz baloldali tüntető vonult fel köztársasági lobogókkal egy forgalmas útvonalon, hogy Madrid szívében, az ovális alakú Puerta del Solon követeljék a köztársaság újabb kikiáltását. A menet élén a november 11-én megkéselt antifasiszta fiatal, Carlos Javier Palominóra emlékező Antifasiszta Koordinátor nevű szervezet tagjai haladtak, a többiek az 1975-ben megkoronázott I. János Károly királyt és elődjét, Francisco Franco diktátort (1939-1975) gyalázó rigmusokat skandáltak.
A jobboldali El Mundo idézte a madridi alsóház szocialista elnökét, Manuel Marínt, aki szerint az alkotmány nem tabu, és nem is szabad annak maradnia. A lap megemlítette még, hogy a parlament bejáratánál egy 150 fős jobboldali csoport tagjai sértegették az összes beérkező képviselőt, kivéve a néppártiakat. Az eseményt beárnyékolta, hogy ezen a napon temették a szombati ETA-merényletben halálosan megsebesült, és szerdán elhunyt második csendőrt, Fernando Traperót.

Brutális ütközés: mentők és tűzoltók küzdöttek a sofőr életéért