Zapatero: Csak jó nekünk, ha feszültség van!

A José Sócrates portugál szocialista kormányfő ügyében meginduló vizsgálatról írt a Portugal Diário. A spanyol El Mundo a spanyol baloldali kormányelnök, José Luis Rodríguez újabb elszólását osztotta meg olvasótáborával, illetve közölte, miért sorolták hátrább Spanyolországot egy nemzetközileg jegyzett listán.

2008. 02. 14. 16:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

portugaldiario.iol.pt – Portugália

Szerdán a portugál honlap is foglalkozott a kényes hírrel: Guarda város képviselő-testületének elnöke bizottságot hozott létre, hogy kiderítse, történtek-e szabálytalanságok a jelenlegi szocialista miniszterelnök, José Sócrates által aláírt építési tervek engedélyeivel kapcsolatban a 80-as években.

elmundo.es – Spanyolország

A spanyol jobboldali újság szerdán szellőztette meg José Luis Rodríguez Zapatero újabb elszólását. A spanyol baloldali kormányfő ugyanis a hétfői tévéfelvétel után elfelejtette, hogy még nem kapcsolták ki a mikrofonokat. Ignatio Gabilondo, a Negyedik csatorna riportere a tévéfelvétel után feltett neki egy interjúból kimaradt kérdést: „Hogy értékelitek a jelenlegi felméréseket?” Zapatero pedig így válaszolt: „Jól, semmi baj, csak jó nekünk, ha feszültség van.” A lap gazdasági rovatának egyik írása visszaigazolta a romló spanyol gazdasági eredményeket: Spanyolország kikerült a 25 legvonzóbb külföldi befektetési célpont listájáról, pedig 2005-ben még a 17. helyen állt. 2003-ban 21 milliárd eurós külföldi befektetést érkezett az országba, egy évvel később már csak 8 milliárd. Most Kína és India vezeti a listát, de 15 fejlődő ország is szerepel rajta, köztük Brazília, Oroszország, az Egyesült Arab Emírségek az első tízben, de először került be Bahrein, Dél-Afrika, Kuvait, Katar és Omán. Martin Walker, a Global Business Policy Council rangidős igazgatója hangsúlyozta, a kedvező földrajzi elhelyezkedésen kívül a kormányok, illetve politikájuk vonzzák a külföldi befektetőket az adott országba. Spanyolország esetében most az Egyesült Államokból kiinduló jelzáloghitel-válság, a spanyol gazdaság versenyképességének csökkenése, illetve a megugró infláció okozta a visszaesést.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.