Tóth József: Az iskolai erőszak külső okai

MNO
2008. 04. 24. 7:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tóth József: Sok mindenki és sok minden. Természetes nevelő erő az iskola, ahol ennek egyik módszere a tanítás (oktatás). A viselkedésre, jó erkölcsre is tanítással nevelünk. Hivatkozom egy igaz nevelőre, Jézusra. Ő is tanítással nevelt. Igen jelentős nevelési hatás a példa. A gyermek első három éve a szülőké, ők nevelik, de később is az ő életvitelük is példa. Aztán jön az óvoda két-három esztendővel, nyolc év általános iskola, három-négy év középiskola és többeknek négy-öt év főiskola, egyetem. Ez nagyjából húsz év. Az iskolai időszakban jelentős a pedagógusok példája. A szülő, a pedagógus példáján kívül nagyon fontos az iskolán kívüli példa. Milyen példákat lát a fiatal az utcán, környezetében, különböző médiumokban, elsősorban a televízióban? Hol és mivel tölti az idejét a fiatal otthon, avagy az iskolán kívül, akár naponta, vagy a hét végi és nyári időszakban, ahol sok hatás éri, amely sokszor az iskolai nevelés ellenkezőjére, az erőszakra ad példát? A szabadidőben látott, átélt sok rossz hatást, példát, hogyan ellensúlyozhatja a pedagógus az iskolában eltöltött rövid idő alatt?

(Magyar Nemzet, 2008. április 24.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.