Der Spiegel (spiegel.de)
A baloldali hírmagazin Az alkotmányvédelmi jelentés óv a Baloldali Párt szélsőségességétől című cikkében ismerteti a nyilvánosságra hozatal előtt álló belügyi tájékoztató tartalmát. Hat oldalon keresztül foglalkozik az új, még nem publikált éves alkotmányvédelmi jelentés a Baloldali Párttal. A belső elhárítás feladatát is betöltő Alkotmányvédelmi Hivatal jelentése, amit ma ismertet Wolfgang Schäuble (CDU) belügyminiszter, „nyíltan szélsőséges” struktúrákat említ. A legerősebb töredékcsoport a Baloldali Párton belül a 840 tagú Kommunista Platform (KPF). Ez a csoport nyíltan a „kapitalizmus meghaladásáért” küzd, és megpróbálja alapjaiban meghatározni a kialakítás alatt álló pártprogramot. Az Alkotmányi Hivatal 60 fősre becsüli az úgynevezett Marxista Fórumot (MF), amely „az ortodox-kommunista irányultságú tagok és szimpatizánsok egyesülése”.
Frankfurter Allgemeine Zeitung (faz.net)
A konzervatív német napilapban Reiner Burger Ő az elkövető és nem az áldozat? című cikkében ismerteti az egyik hírhedt állítólagos neonáci támadás történetét. Sokkoló tudósítás volt, amit tavaly november végén a chemnitzi rendőrség és az államügyészség nyilvánosságra hozott. A szászországi Mittweidaban állítólag szélsőjobboldaliak hatéves gyermeket piszkáltak egy bevásárlóközpontnál, majd a segítségére siető fiatal nőnek horogkeresztet karcoltak a bőrébe. Egész Németországban tudósított a „mittweidai hősnőről” a média. Kezdetben a nyomozók hitelt adtak a nő ama vallomásának, miszerint többen is figyelték a lakásuk balkonjáról a történteket, mégsem avatkozott közbe senki. Kerstin Köditz a szászországi tartományi gyűlés Baloldali Pártjának „antifasiszta politika ügyi” szóvivője Rebecca K-t a szabadállam kitüntetésére javasolta. Mittweidaban tiltakozó gyűléseket, emlékőrségeket és miséket tartottak, mert a városnak tényleg problémát jelentenek a szélsőségesek. S ez is Rebecca K. változatát látszott alátámasztani. Miként az a tény is, hogy egyetlen szemtanú sem jelentkezett, ami a média egy részének a hiányzó civil kurázsit bizonyította. Szerdán a chemnitzi államügyészség vádat emelt az időközben nagykorú Rebecca K. ellen, bűncselekmény elkövetésének hamis vádja miatt. Még decemberben kiderült, hogy a fiatal nő hitelességének kedvező államügyészségi megítélése egy félreértésen alapult. Az egyik első szakértői véleményben, ellentétben a későbbi publikációkkal, az állt, hogy nem zárható ki, Rebecca K. maga okozta a horogkeresztet. Egy második egészségügyi orvosszakértői jelentésben, melyet egy hamburgi bőrsérülés-specialista megerősítette azt a gyanút, hogy a fiatal nő a szokatlanul szimmetrikus horogkeresztet vélhetően maga véste a derekára.
Die Presse (diepresse.com)
A konzervatív osztrák napilapban Peter Bognár Egy palota panellakásáron című cikkében ismerteti a budapesti postapalota eladásához kapcsolódó korrupciógyanút. Furcsa dolgok történnek Magyarországon. Március elején négymilliárd forintért eladták az 1925-ben épült postapalotát. A győztes végül a WPR Primus Kft. lett, mely a Wallis ingatlancsoport tagja. A megfigyelők hitetlenül dörzsölték a szemüket, mert a Wallist 2000 és 2005 között Bajnai Gordon mostani gazdasági miniszter vezette, aki a miniszterelnök egyik legközelebbi bizalmasa, akivel 1990–92 között az első üzleteit bonyolította, akivel később együtt emelkedtek milliárdossá. Az ügy másik pikáns részlete Szabó Pálhoz kapcsolódik, aki a legfrissebb kormányátalakítás óta közlekedési és energiaügyi miniszter. Mint a véletlen akarta, Szabó előtte a Magyar Posta élén állt, s meghatározóan befolyásolta a postapalota Wallisnak történő eladását. A cselekvő személyek mellett még valami szembetűnő volt, az alacsony ár. Kovács Zoltán fideszes képviselő kiszámolta: a postapalota négyzetméterára nagyjából megfelel egy átlagos panellakásénak.
Megkérdeztük Rost Andreát: kétgyermekes édesanyaként mit szól ahhoz, hogy Magyar Péter szerint vegyen újat magának, akinek külföldön él a gyermeke?