Idősebb és ifjabb Jentetics István, illetve családja, Jentetics Erzsébet, Ibolya, Judit a hazai gasztronómiai körökben köztiszteletnek örvendő Forrás Vendégház tulajdonosai a lélek és a test gyarapodására építették föl a Beatrix Galériát Szántód és Balatonföldvár határában, a Budapesti út 147. szám alatt. A Beatrix Galériát 2003. július 19-én, szombaton avatták föl. Emlékezetes nap volt ez Balatonföldvár életében, ugyanis ekkor nyitotta meg a galéria művészeti vezetője, Sereg Adrienne művészettörténész a Léleksajka a szellem mentőcsónakja című híres tárlatot a fővédnöke, Mádl Dalma asszony levelét felolvasván.
Az ő szavait idézve: az első kiállító, Tihanyi Zsuzsanna kerámiaművész, a kiállítás rendezője e tárlatkompozícióval az ember legbensőbb lényegét, a Teremtőbe és a művészetbe vetett hitét, valamint a haza iránti feltétel nélküli szeretetét fogalmazta újjá.
Sólyomfi Zoltán archaikus népi énekek hangnemében fogant kompozícióját Sinkovits-Vitay András tolmácsolta. A teremtő erő himnuszát a szobrok nyelvén mondja el nekünk Tihanyi Zsuzsanna agancsos táltosokból és archaikus nap-hold-csillag ábrázolatokból fölépített Nap-szentélye. A kiállítás másik mágneses központja Kő Pál Szélhárfája, történelmi éremsorozata és Hunyadi János portréja. Utóbbi homlokán a világvirág motívuma hangsúlyozza Mátyás atyjának rendkívüli személyiségét. A magyarság sorsának féltését sugározza felénk Halasi Csilla Mi lesz veled, csodaszarvas című szobra. A tárlat szervezői ezen a nyomvonalon, a nemzeti elkötelezettségű képzőművészet kiemelkedő alkotásaiból válogatnak.
Tavaly Hajnal Endre festőművész tárlatát Sereg Adrienne művészettörténész, a Galéria művészeti vezetője, tavalyelőtt, az idén hatvanesztendős képzőművész, festő, grafikus, szobrász, Madarassy István tárlatát Gyurkovics Tibor Kossuth-díjas író, költő méltatta.
Meggyilkolt turisták: leszúrtak egy francia férfit