publico.clix.pt – Portugália
A népszerű portugál napilap internetes változata közölte, miért tiltakozik a portugál Fegyveres Erők Tisztikarának Egyesülete (AOFA). José Carlos de Figeuiredo, a légierő nyugalmazott ezredese felháborítónak tartotta, hogy ismét titokban, homályos körülmények között magánosítják a hadsereg újabb ingatlanjait, ráadásul a hadsereg továbbra sem kap az így befolyó összegből. Az ilyen privatizáció tehát kulturális bűntény, hiszen az ilyen épületek is műemléknek számítanak, mert bennük is megtestesül a nemzeti önazonosság. Ráadásul a minisztertanács megígérte, hogy a magánkézbe adás után korszerűsítik, átszervezik a fegyveres erőket, hogy javuljon az ütőképessége. De mindezidáig semmi sem lett a szép szavakból – mondta Figeuiredo. Ezért a hadsereg az átláthatóság nevében követeli, hogy hozzák nyilvánosságra az eddig eladott ingatlanok értékét, és közöljék, mennyit fordítottak a hadseregre az így kapott összegekből.
elmundo.es – Spanyolország
A spanyol jobboldali napilap is szombaton írt a spanyol templomosok utódjának számító egyik szervezet (Egyesület Krisztus Templomának Szuverén Rendjéért) bejelentéséről, miszerint egy madridi bíróságon pert indítanak XVI. Benedek pápa, a katolikus egyházfő ellen. A kereset tárgya az 1307-ben feloszlatott és vagyonától megfosztott Templomos Lovagrend rehabilitációja, mai becslések szerint 100 milliárd euró értékben. Az egyesület VIII. Bonifác utódjának tartja a pápát, ezért a kereset nem a Vatikán fejének, hanem természetes személynek tekinti. Az egyesület szerint „nem akarjuk csődbe juttatni a Vatikánvárosi államot, csak azt szeretnénk érzékeltetni a bírósággal, hogy mekkora kárt okozott rendünknek”. Feloszlatásuk idején több mint 15 ezer lovag tartozott a templomosok rendjébe, egész Európában voltak birtokaik, és egyéb ingatlanjaik, jövedelmeik a mai Nagy-Britannia, Spanyolország, Portugália, Franciaország, Belgium, Luxemburg, Németország, Olaszország és Lengyelország területén.
clarin.com.ar – Argentína
A magát függetlennek tekintő argentin napilap viszonylag radikális lépést jelentett be néhány nappal azután, hogy ismét meghalt egy középiskolás diák a halántékát eltaláló kődarab miatt, és egy fővárosi iskolában egy testi erejével visszaélő diák órán bántalmazta történelem-tanárnőjét. Mariano Narodowski, a fővárosi kormányzat oktatási tárcájának vezetője közölte: a tanár és a diák nem egyenrangú fél. Az előbbi feladata, hogy tanítson, és felügyelje a rájuk bízott gyerekeket, és ha a serdülők „helytelenkednek”, az ő dolguk, hogy közöljék vele, nem helyes, amit tett, és meghatározott enyhe büntetéseket is kiszabhatnak rájuk. Narodowski tudatta, hogy augusztus 11-től új középiskolai szabályozás lép életbe, amelynek a neve Együttélés határokkal. Ezzel jelentősen módosítják azt a törvényt, amely 1999-ben kivette a tanárok kezéből a büntetés lehetőségét. Ezentúl egyebek között ismét valamilyen büntetés jár azért, ha valaki elkésik, vagy egyszerűen kisétál az óráról, tanórán használja mobiltelefonját, i-podját, vagy bármilyen más olyan eszközt használ, ami elvonja a figyelmét az óráról vagy a tanárról. Ettől fogva nem szakíthatják félbe a tanárt durva bekiabálásokkal, obszcén megjegyzésekkel vagy más zajokkal, nem firkálhatnak a padokra, falakra vagy a bútorokra, nem rejthetik el vagy tehetik tönkre iskola- vagy osztálytársuk használati eszközeit vagy egyéb tárgyait stb.
Tüntetők várták Balatonalmádiban Magyar Pétert, aki a testőreiről és a külföldi támogatásról is hazudozott - videó