Portugal Diario
José Alberto de Carvalhónak, a portugál közszolgálati tévécsatorna, az RTP hírigazgatójának a portugál parlament etikai, társadalmi és kulturális bizottsága előtt kellett magyarázatot adnia, miért csak a két legnagyobb párt – a kormányzó szocialista és az ellenzéki jobbközép szociáldemokrata párt – véleménye kap helyet a közszolgálati műsorokban. A tömegtájékoztatást felügyelő szerv a Társasalmi Kommunikációt Ellenőrző Testület (ERC) két hete készítette el jelentését a 2007-es esztendőről, amelyben egyebek között azt kifogásolta, hogy a közszolgálati csatorna hírmagyarázó műsoraiban csak az említett két pártot képviselték, ami erősítette a kétpólusú politikai rendszer érzetét.
Clarín
A napilap internetes változata beszámolt az orosz-argentin közeledés újabb mozzanatáról: Nilda Garré, a dél-amerikai ország védelmi miniszter asszonya bekapcsolódott a tárgyalásokba, amelyek a két ország közötti december 8-i találkozót készítik elő. Buenos Airesben járt Nyikoláj Patrusev az orosz titkosszolgálat vezetője, aki személyesen és hosszan tárgyalt Nilda Garréval többek között helikopterek eladásáról. Az orosz állam évek óta keresi a lehetőségeket, hogy közeledjen Latin-Amerikához – Venezuelához sikerült is -, következő lépésként pedig a Dél-amerikai Nemzetek Uniójának (UNASUR) többi tagállamához is keresi a kapcsolatokat, írta az argentin lap.
El Mundo
A napilap keddi híre, hogy a szocialista párthoz közeli szakszervezet, Cándido Méndez a munkások Általános Uniójának (UGT) vezetője tiltakozott, amiért a spanyol állam több autonóm tartományában piaci szempontból kezelik a közegészségügyet. Cándido Méndez sajtótájékoztatóján aggodalmát fejezte ki, amiért befurakodtak a piaci szempontok egy olyan ágazatba, amilyen az egészséghez való jog. Komolyan tart attól a lehetőségtől, hogy a későbbi események során megváltoztatják a jogi kereteket, de emlékeztette a döntésekért felelősöket, hogy a jelenlegi rendszernek a lakosság érdekében hatékonynak és olcsónak kell maradnia. Julio Lacuerda, az UGT egészségügyi szekciójának főtitkára hangsúlyozta, hogy az egészségügy privatizációjával az állam beismeri, hogy kivonul az ágazatból, és lemond a spanyol egészségügyről. Véleménye szerint ez nyílt támadás a spanyol egészségügyi rendszer ellen, mert a neoliberálisokat olyan politikusok képviselik, akik kapnak egy szeletet abból a tortából, ami a spanyol adófizetők pénze, és a spanyolok egészsége múlik rajta. Az egészségügyi rovatban megjelent másik írás szerint a külföldi befektetőknek ajánlgatják a spanyol egészségügyet mint az egyik legkiválóbb és legbiztosabb befektetési területet. És ezt nem más mondta, mint Bernat Soria, a spanyol szocialista kormány egészségügyi minisztere. A jövő héten tanácskozik majd a két amerikai elnökjelölt, a demokrata Barack Obama és a republikánus John McCain egészségügyi szakértőivel.
Szánthó Miklós levelet írt David Pressman távozó nagykövet-aktivistának