A szocialisták eladják az egészségügyet

A Portugal Diário beharangozta a portugál médiaháború újabb fejezetét. Az argentin Clarín eldugott híre az orosz-argentin katonai kapcsolatok erősödéséről írt. A spanyol El Mundo is foglalkozott a szocialistákhoz közeli szakszervezetek aggodalmával: neoliberális politikusok veszélyeztetik a spanyol közegészségügyet.

2008. 10. 15. 15:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Portugal Diario

José Alberto de Carvalhónak, a portugál közszolgálati tévécsatorna, az RTP hírigazgatójának a portugál parlament etikai, társadalmi és kulturális bizottsága előtt kellett magyarázatot adnia, miért csak a két legnagyobb párt – a kormányzó szocialista és az ellenzéki jobbközép szociáldemokrata párt – véleménye kap helyet a közszolgálati műsorokban. A tömegtájékoztatást felügyelő szerv a Társasalmi Kommunikációt Ellenőrző Testület (ERC) két hete készítette el jelentését a 2007-es esztendőről, amelyben egyebek között azt kifogásolta, hogy a közszolgálati csatorna hírmagyarázó műsoraiban csak az említett két pártot képviselték, ami erősítette a kétpólusú politikai rendszer érzetét.

Clarín

A napilap internetes változata beszámolt az orosz-argentin közeledés újabb mozzanatáról: Nilda Garré, a dél-amerikai ország védelmi miniszter asszonya bekapcsolódott a tárgyalásokba, amelyek a két ország közötti december 8-i találkozót készítik elő. Buenos Airesben járt Nyikoláj Patrusev az orosz titkosszolgálat vezetője, aki személyesen és hosszan tárgyalt Nilda Garréval többek között helikopterek eladásáról. Az orosz állam évek óta keresi a lehetőségeket, hogy közeledjen Latin-Amerikához – Venezuelához sikerült is -, következő lépésként pedig a Dél-amerikai Nemzetek Uniójának (UNASUR) többi tagállamához is keresi a kapcsolatokat, írta az argentin lap.

El Mundo


A napilap keddi híre, hogy a szocialista párthoz közeli szakszervezet, Cándido Méndez a munkások Általános Uniójának (UGT) vezetője tiltakozott, amiért a spanyol állam több autonóm tartományában piaci szempontból kezelik a közegészségügyet. Cándido Méndez sajtótájékoztatóján aggodalmát fejezte ki, amiért befurakodtak a piaci szempontok egy olyan ágazatba, amilyen az egészséghez való jog. Komolyan tart attól a lehetőségtől, hogy a későbbi események során megváltoztatják a jogi kereteket, de emlékeztette a döntésekért felelősöket, hogy a jelenlegi rendszernek a lakosság érdekében hatékonynak és olcsónak kell maradnia. Julio Lacuerda, az UGT egészségügyi szekciójának főtitkára hangsúlyozta, hogy az egészségügy privatizációjával az állam beismeri, hogy kivonul az ágazatból, és lemond a spanyol egészségügyről. Véleménye szerint ez nyílt támadás a spanyol egészségügyi rendszer ellen, mert a neoliberálisokat olyan politikusok képviselik, akik kapnak egy szeletet abból a tortából, ami a spanyol adófizetők pénze, és a spanyolok egészsége múlik rajta. Az egészségügyi rovatban megjelent másik írás szerint a külföldi befektetőknek ajánlgatják a spanyol egészségügyet mint az egyik legkiválóbb és legbiztosabb befektetési területet. És ezt nem más mondta, mint Bernat Soria, a spanyol szocialista kormány egészségügyi minisztere. A jövő héten tanácskozik majd a két amerikai elnökjelölt, a demokrata Barack Obama és a republikánus John McCain egészségügyi szakértőivel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.