A sportereklyéket az olimpiai rendezvény szervezője bocsátotta árverésre a melbourne-i aukciósházban. Az SBS magyar adásának nyilatkozva Chuck Fayne konzultáns elmondta: az egyik zászlóból az olimpiai faluban vágták ki a „Rákosi-címert”, Magyarország megszállása ellen tiltakozva. A másik zászlót, már a Kossuth-címerrel, magyar szurkolók és sportolók készítették szintén az olimpia helyszínén. Végül ezt a zászlót húzták fel, ha nyert a magyar csapat.
A Kossuth-címeres zászló meglehetősen jó állapotban van, és elég nagy méretű, 148x100 cm a mérete. A lyukas zászló még nagyobb, 180x113 cm-es. Pelle Lajos vállalta el az olimpiai zászlók megvételének koordinálását. Az SBS-nek elmondta: egy magát megnevezni nem kívánó, „igen kedves, jó magyar” hozzájárulásával sikerült csak megszerezni a második zászlót, a Kossuth-címerest is az izgalmas árverésre, ahol ez utóbbi ereklye árát igencsak fölverte az egyik licitáló, és a magyar szervezetek pénze már kevésnek bizonyult.
A zászlók megvételéhez 26 személy és egyesület járult hozzá. Pelle elmondta: szeretnék a lobogókat átadni a budapesti Testnevelési és Sportmúzeumnak, hogy ezáltal is demonstrálják az ausztráliai magyarság szolidaritását a szülőfölddel. Szándékaik szerint egy már Ausztráliában született magyar fiatal vinné haza a forradalom ereklyéit – saját pénzéből, mert az útiköltséget a magyar szervezeteknek nem áll módjában megtéríteni. Hozzátette: maga is ’56-os magyar, és szeretné, ha a Magyarországon élők is éreznék, hogy az ausztráliai magyarok gondolnak rájuk „ebben a borzasztó helyzetben” is.