diario.iol,.pt, publico.clix.pt, correiomanha.pt, diariodigital.pt, jn.pt, sol.pt stb. – Portugália
A portugál lapok ismét a szocialista kormányfőt kompromittáló részletekkel álltak elő az úgynevezett Freeport-ügyben. A Correio da Manhá teljes terjedelemben közölte a brit hatóságok azon levelét, amelyben felsorolták, milyen indokra hivatkozva kérik José Sócrates kihallgatását és számláinak ellenőrzését. Erre a portugál szocialista párt olyan tartalmú kör-e-mailt küldött a párttagoknak, hogy a pártelnöknek semmi köze a Freeport-ügyhöz. Az állami tulajdonú Diário de Notícias rendőrségi forrásra hivatkozva arra hívta fel a figyelmet, hogy a főügyészségen egészen mostanáig feledkeztek el a még 2005-ben kapott levélről. A Público is arról írt, hogy szemtanúk elmondása szerint a Freeport bevásárlóközpont megépítésében érdekelt Smith&Pedro brit–portugál tanácsadó cég portugál társtulajdonosa – Manuel Pedro – 2 és fél millió eurós kenőpénzről beszélt, amit Sócrates számlájára küldtek. A Freeport-botrányt kipattantó Sol című hetilap szerint a bevásárlóközpont megépítésében lefolytatott e-mail váltások Charles Smith és a Freeport között nyíltan beszélnek a megvesztegetési pénzekről. A Sol emlékeztetett a botrány kipattanásának időpontjára: 2005 februárjában az azóta megszűnt O Independente című napilap néhány nappal az általános választások előtt célzott Sócratesre, az ellenzéki kormányfőjelölt érintettségére. A portugál köztársasági elnök, Aníbal Cavaco Silva szombaton közölte: még nem hajlandó nyilatkozni az újságírók kérdésére az üggyel kapcsolatban, viszont államügynek nevezte a botrányt.
Több portugál lap is idézte az államfőt, aki – a katolikus egyházzal teljes egyetértésben – ismét élesen bírálta a gyorsított válásról szóló és pár hónapja bevezetett új törvényt, mert csak szaporítja az elszegényedő emberek számát.
elmundo.es, elpais.es, abc.es, gara.net, wikipedia.org – Spanyolország
A legtöbb spanyolországi lap és az ETA közleményeit rendszeresen közlő donostiai (San Sebastián-i) Gara (Vagyunk) és a csak baszk nyelvű Berria (Hírek) is beszámolt pénteken a Baszk Haza és Szabadság nevű fegyveres szervezet megalakulásának ötvenedik évfordulójáról. Az ETA közleménye tudatta, hogy minden eszközzel és módszerrel tovább harcolnak Baszkföld függetlenségéért, ennek érdekében felszólította a politikai szereplőket erőik egyesítésére. A közlemény egyebek között megemlékezett a szervezet eredetéről is: a hazafias baloldaliság (abertzalismo) akkor jött létre, amikor a konzervatív baszk nacionalizmus arra várt, hogy megsegítse az Egyesült Államok. Hangsúlyozták: szervezetüket nem a francoizmus megdöntésére alapították meg, hanem azért, hogy felszabadítsák Euskal Herriát (Baszk Haza). Megvonták az eltelt ötven év mérlegét, utaltak a jelenlegi helyzetre, és bírálták mind a francia, mind a spanyol államot, hogy a legkisebb jelét sem tanúsítják annak, hogy tiszteletben tartsák az Euskal Herria szót.
elmundo.es, elpais.es, abc.es – Spanyolország
A spanyol lapok közlése szerint négyből két bírói egyesület mégis úgy döntött, hogy február 18-án megtartja tiltakozó országos sztrájkját az ágazat követeléseinek alátámasztására, amely még napjainkban is 19. századi körülmények között működik. A tárcavezető Mariano Fernández Bermejo korábban arra hivatkozva nevezte törvényellenesnek a sztrájkot, hogy a hatalmi ág tagjai nem sztrájkolhatnak. A másik két egyesület is elégtelennek tartotta a hétfői miniszteri javaslatokat, de hajlandók tovább tárgyalni vele.
Ausztriai buszbaleset: magához tért a kómából a két túlélő