A rendőrség honlapján közzétett válaszban az országos rendőrfőkapitány beszámolt arról, hogy az ügyben felkutattak és kihallgattak több mint 300 személyt, akik a gyilkosság éjjelén a rendezvény helyszínén tartózkodtak. Eddig összesen 98 főtől vettek DNS-mintát, melyekből 64-et már meg is vizsgáltattak.
Bencze József a nyomravezetői díj kapcsán megjegyezte, hogy ebben az ügyben az adatgyűjtés és a tanúkihallgatások során beszerzett információk alapján a díjkitűzés azonnali elrendelése nem volt indokolható. Az eltelt időben megállapított tények, a nyomozás és az elvégzett szakértői vizsgálatok eredményei alapján viszont megállapíthatóvá vált, hogy a vélt szűkebb, potenciális elkövetői körben lévő személyek gyanúsítottként egyértelműen kizárhatóak, ezért már tágabb körben kell azonosítani az elkövetőt.
A főkapitány kijelentette, hogy a gyors és eredményes eljárás szélesebb társadalmi összefogást igényel, ezért tűzött ki a rendőrség emelt összegű díjat. Bencze József véleménye szerint a sajtó kezdeti, élénk érdeklődése az esetet követő két héten belül alábbhagyott, ezt követően már inkább politikai színezetű cikkek jelentek meg, melyek a rendőrség tehetetlenségét ecsetelték. Az országos főkapitány ezekre reagálva levelében határozottan visszautasította, hogy a rendőrség politikai befolyás alatt állna az ügyben.
A felderítés elhúzódásának okaként a megállapított adatok aprólékos, szisztematikus feldolgozását nevezte meg. Kiemelte, hogy az elmúlt évben Pest megyében a kiskunlacházi esettel együtt 13 befejezett és 20 emberölési kísérletben folytatott nyomozást a főkapitányság, s ezt a munkát a november végén történt kiskunlancházi ügy kivételével valamennyi esetben eredményesen elvégezte.
Tavaly november 28-án több mint háromezren gyűltek össze Kiskunlacházán, hogy tiltakozzanak az erőszak ellen, miután öt nappal korábban ismeretlen tettes meggyilkolt a településen egy 14 éves helybéli lányt. Idén február 20-án Bencze József országos rendőrfőkapitány tízmillió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel annak, aki érdemi információval szolgál a kiskunlacházi gyilkosság ügyében. Kiskunlacháza polgármestere már korábban felajánlott egymillió forintot a nyomravezetőnek.
(MTI)
„Arcátlanság azt állítani, hogy Ukrajna áll legközelebb az EU-tagsághoz”
