Rheinische Post (rp-online.de)
A düsseldorfi napilap „Schleswig-Holstein és Brandenburg is választ” című cikkében foglalkozik a vasárnap megrendezett tartományi voksolások várható kimenetelével. Schleswig-Holsteinben közel 2,2 millió polgárt hívnak ma az urnákhoz. A közvélemény-kutatások szerint kérdéses, hogy a miniszterelnök által megcélzott kereszténydemokrata-liberális koalíció képes lesz-e megszerezni a többséget a kieli parlamentben. Aligha lehetséges a nagykoalíció folytatása, ezért a miniszterelnök könnyen rákényszerülhet a zöldek támogatására.
Világosabbak a viszonyok a másik tartományban, Brandenburgban. Ott 2,1 millió ember szavazhat a potsdami tartományi gyűlés összetételéről. Matthias Platzeck az SPD miniszterelnöke a közvélemény-kutatások szerint számíthat arra, hogy pártja továbbra is a legerősebb erő marad. Legutóbbi mérések szerint a szociáldemokraták ismét jelentős előnyre tettek szert a Baloldali Párttal szemben.
A radikális Német Népi Uniónak, mely öt évvel ezelőtt több, mint hat százalékot kapott, most alig van esélye, hogy átlépje a bejutáshoz szükséges öt százalékot; ugyanilyen esélytelennek tűnik a szintén radikális Németország Nemzeti Demokratikus Pártja a potsdami parlamenti mandátumok megszerzésére.
Die Presse (diiepresse.com)
A konzervatív osztrák napilap „Kormány és dopping: Darabos tisztázást követel” című cikkében foglalkozik azokkal a vádakkal, miszerint a bécsi kormány is támogatta egyes sportágakban a tiltott teljesítményfokozást. Norbert Darabos (SPÖ) honvédelmi miniszter – aki felügyeli a sportügyeket is – követelte Lothar Baumgartner, a Humanplasma nevű vérbank ügyvezetője nyilatkozatának kivizsgálását, miszerint az akkori bécsi kormány is belebonyolódott a cég körüli doppingügyekbe.
Baumgartner úgy fogalmazott a Spiegelben, az ismert hematológus Paul Höcker, a Humanplasma tanácsadója 2006-ig atlétákat kezelt vérdoppinggal és „az osztrák kormány tagjai köréből kérték fel, hogy a beavatkozásokat Bécsben hajtsa végre.” „Baumgartnernek konkrétan meg kell neveznie, pontosan kikre gondolt az osztrák kormánykörökből” – fogalmazott Darabos.
Az Oberösterreichischen Nachrichten című lapban Baumgartner vitatta, hogy ő az interjúban valóban utalt volna kormánykörökre: „Három napig üldözött egy szerkesztőnő, de nem adtam interjút. Nem tudom megerősíteni a kormánykörökre történő utalást” – mondta. Gerhard Jarosch az államügyészség szóvivője, az Austria Presse Agenturnak nem tudta megerősíteni a politikusoknak az ügyben történt érintettségét, a nyomozócsoport aktáiban erről nem találtak semmit. A bécsi államügyészség azonban a nyomozás során olyan adatokat talált, miszerint Humanplasma vérbank vérvételekkel, mintegy 300 000 eurós bevételre tett szert anélkül, hogy azért adózott volna. A Humanplasma időközben önfeljelentést tett és megerősítette, hogy 2006-ig 50 sportolót kezeltek az intézetben.
Visítva, röhögve vesznek búcsút David Pressman amerikai nagykövet-aktivistától a mémgyártók