A baloldali radikálisok megölnék az ügyészt

A Die Welt beszámol arról, hogy a főállamügyész meggyilkolására szólítottak fel a berlini baloldali radikálisok. A Neue Zürcher Zeitung arról tudósít, miként vélekedik a közvélemény többsége Roman Polanski letartóztatásáról.

2009. 10. 03. 14:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Die Welt

A napilapban Martin Lutz Autonómok a főállamügyész halálára szólítanak fel című cikkében tudósít a május 1-jei zavargások utójátékáról. Autonóm csoportok tagjai az interneten felszólítottak Ralph Knispel államügyész meggyilkolására. „Ez az erőszak új minőségét jelenti. Felháborító és elfogadhatatlan, hogy az interneten gyilkosságra szólítanak fel” – nyilatkozta Gisela von der Aue igazságügyi szenátor. Knispel azóta rendőrségi védelem alatt áll. Az államügyészség és a rendőrség már megtette a szükséges lépéseket. E szervek már új jelenséggel kénytelenek harcolni, mert a támadások egyre inkább az emberi életek kioltását célozzák. Az interneten az autonómok annak a kívánságuknak adtak hangot, hogy a rendőrségi védelem alatt álló Knispel „úgy végezze”, mint Uwe Lieschied rendőrfelügyelő, akit 2006-ban Berlin Kreuzberg kerületében egy kurd személy lelőtt. Egy másik internetes fórumon egy Underground-Fox nevű szervezet többek között azt javasolta, hogy festékszóróval fújják be a rendőrségi és a diplomataautókat. A napokban egy ilyen logót találtak egy lengyel diplomata szolgálati Skodáján. A szinte naponta ismétlődő esetekben a rendőrség többnyire nem tud mást tenni, mint jegyzőkönyvezi a károkat.

Neue Zürcher Zeitung

A napilapban Marcel Gyr Polanskiádák című cikkében foglalkozik a letartóztatott amerikai rendező történetével. Amikor a rádió múlt vasárnap jelentette, hogy az ismert filmrendezőt, Roman Polanskit kiadatási őrizetbe vették a zürichi repülőtéren, számos művész felháborodásának adott hangot. „Szégyenlem, hogy svájci vagyok” – volt akkor egy időre a leggyakrabban használt kifejezés. Vagy, hogy Hollywoodban is megértsék, „I’m ashamed for Switzerland”. E hangulat módosulásáért furcsa módon az internetes portálok tették a legtöbbet, melyek úgy működtek, mint a kibővített törzsasztalok, és kiválóan ábrázolták a lakosság hangulatát. Miért kellene valakit megkülönböztetetten kezelni csak azért, mert kiváló filmeket készít – hangzott a leggyakrabban feltett kérdés. A kiskorúak megrontása attól még bűncselekmény marad, bármennyire is prominens az elkövető. Ez a vélemény nemsokára többségbe került az így feltett körkérdéseknél.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.