Jung jó ember, de nem ura a történéseknek

A Frankfurter Allgemeine Zeitung elemzi, miért kellett távoznia Franz Josef Jungnak a berlini kormányból. A Die Presse szerint Mesterházynak herkulesi feladatot kellene teljesítenie, hogy a teljesen demoralizált MSZP-t megóvja a totális vereségtől.

2009. 11. 28. 11:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Frankfurter Allgemeine Zeitung

A konzervatív német napilap Nem ura már a történéseknek című cikkében elemzi Franz Josef Jung távozásának hátterét. Az egykori honvédelmi miniszter elvesztette a képviselők és minisztertársai tiszteletét. Legutóbb új hivatalában a munkaügyi és szociális tárca vezetőjeként szenvedett vereséget. Hogy Jung fellépése a Bundestagban sokak szerint mind tartalmában, mind stílusában hiányos volt, talán megbocsátotta volna a kancellári hivatal, de a Bundestagban Jung az ellenzéki gúny céltáblájává vált, míg a ház többsége csendes szánalommal figyelte vergődését.

Jungot sajnálták minisztertársai, mert úgy vélték, jó ember, együtt lehet vele dolgozni, és illik a kormányba. De a szánalom a legkevésbé alkalmas eszköz egy politikus posztjának megszilárdítására és tekintélyének gyarapítására. Jung azért vallott kudarcot, mert többé már nem volt ura a történéseknek.

Die Presse

A konzervatív bécsi napilap Magyarország: egy 35 éves akarja megmenteni a szocialistákat című cikkében ír Mesterházy Attila reménytelen küldetéséről. Néhány hónappal a magyarországi parlamenti választások előtt a kormányzó szocialisták úgy néznek ki, mint egy rakás szerencsétlenség. A leglángolóbb optimisták is történelmi vereségre készülnek. Az MSZP kénytelen megtapasztalni, mit jelent néppártból kis párttá zsugorodni. A közvélemény-kutatások szerint a szocialisták egy ideje tíz százalék környékén állnak. Most az ifjú reménységnek kell a léket kapott szocialista hajót átkormányozni a menedéket kínáló partra.

Tekintettel a parlamenti választásokon előre látható vereségre, nincs nagy tülekedés a szocialista listavezetői posztért. Miután Bajnai köszönettel visszautasította a felkérést, Mesterházy mellett csak Kovács László, a volt biztos számított komoly jelöltnek. A pártvezetés azonban úgy vélte, a 70 éves Kovács nincs arra predesztinálva, hogy ő testesítse meg az új irányba induló szocialista pártot. Herkulesi feladatok várnak ugyanakkor a listavezetőre. A következő hónapokban az inkompetens és szerencsétlen korrupciós botrányok által megrendített, demoralizált pártot kell a lehető legjobban eladnia.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.