Újra támad a Négy Mancs

A Hamburger Abendblatt beszámol arról, hogy a Négy Mancs az Ikea vendéglőiben ajánlott magyar libacombtól próbálja elrettenteni a kuncsaftokat. A Frankfurter Allgemeine Zeitung a Gyemjanyuk-per hátterét ismerteti.

2009. 12. 02. 8:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hamburger Abendblatt

A Hanza-város félbulvár lapja A hamburgi állatvédők bírálják a libacomb ajánlatot című cikkében tudósít a magyar termékek ellen háborút folytató Négy Mancs ismételt aktivizálódásáról. A hamburgi Négy Mancs állatvédő szervezet azzal vádolta a svéd bútoróriást, az Ikeát, hogy boltjainak vendéglőiben megkínzott libák húsát szolgálják fel. A szervezet szerint azt válaszolják a származási hely iránt érdeklődő kuncsaftoknak, hogy a libák Németországból származnak. A Négy Mancs szerint Magyarországon a libák tollának egy részét élve fosztják, ezt videofelvételekkel kívánják bizonyítani. A hús jelenleg a „GÅSLAR libacomb” néven fut és 6,90 eurós adagáron kínálják. A szervezet vizsgálódásai arra jutottak, hogy a libahúst egy magyar és egy német cégen keresztül juttatják el a az Ikeához.

Frankfurter Allgemeine Zeitung

A napilapban Friedrich Schmidt Ki az az ember, aki nem Iván? című cikkében ismerteti a Demjanyuk-per hátterét. Ralph Alt bíró feladata lesz, hogy lefolytassa a pert Demjanyuk ellen a világ közvéleménye előtt. Az ukrán származású, 89 éves férfi a müncheni ügyészség hivatalos vádirata szerint legkevesebb 27 900 zsidó fogoly megölésében segédkezett a II. világháború idején, 1943 márciusa és szeptembere között a sobibóri (Lengyelország) náci haláltábor őreként. Hogy Demjanyuk önként dolgozott az SS-nek vagy kényszerből, az aligha tisztázható, ha amint ügyvédje bejelentette, hallgatni fog. Tanúkra hiába várnának. A gyanút leginkább megalapozó tény az SS igazolványa. Ulrich Busch, Gyemjanyuk védője jelezte, védence nem bízik a bíróságban, mert korábban a német SS-őröket kényszerhelyzetre hivatkozva felmentette.

Busch emlékeztetett Karl Streibelre, a Lublintól délkeletre fekvő Trawniki SS-tábor parancsnokára, akit 1975-ben a hamburgi tartományi bíróság szabadlábra helyezett, mert nem tudták bizonytani, hogy tömeggyilkosságra képezték ki őt. Busch bírálta a jogi és erkölcsi kettős mércét. Miként lehet, hogy a parancsnok ártatlan, amíg az alárendeltje bűnös? – kérdezte. A müncheni igazságszolgáltatás nem igazán örült annak, hogy az előzetes nyomozást végzők őket jelölték ki, mert Demjanyuk utolsó ismert németországi lakhelye az ő illetékességi körükben, egy a „nemkívánatos személyeknek” fenntartott táborban, München közelében volt. A szövetségi bíróság döntött úgy, hogy a II. müncheni tartományi bíróság tárgyalja az ügyet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.