Abc.es – Spanyolország
A konzervatív spanyol lap vallási rovatának beszámolója szerint a Szentszék belekezdett az 1965-ben véget ért második vatikáni zsinat folytatásába, de az interneten. A katolikus világ egyházfőinek múlt századi utolsó nagyszabású tanácskozását még XXIII. János, a „mosolygó pápa” nyitotta meg 1962 októberében, és VI. Pál zárta le 1965 decemberében. Két olasz bíboros, Carlo M. Martini és Roberto Tucci más résztvevőkkel együtt olasz nyelvű honlapot indított – www.vivailconcilio.it címmel –, amelyen újrakezdik a 48 éve elkezdett nagyszabású katolikus reformfolyamatot.
A webes felületen az érdeklődő hívek újra elolvashatják a zsinat rendelkezéseit és a tanácskozással kapcsolatos korabeli vagy azóta közölt pápai és egyéb dokumentumokat. A második vatikáni zsinatot azért hirdette meg XXIII. János, hogy a katolikus egyház nyisson a többi egyház felé és jobban alkalmazkodjon a XX. század embereihez. A döntés előjele volt XVI. Benedek pápa hét végi buzdítása a katolikus papokhoz: használják bátran a világhálót, és a neten is hirdessék az evangéliumot.
Clarin.com.ar – Argentína
A magát függetlennek tekintő argentin honlap az elsők között tudta meg, hogy a venezuelai médiumok felügyelő szerve, a Conatel újra engedélyezte a sugárzást három betiltott külföldi tévének: a magánkézben lévő mexikói Televisa Ritmo Sonnak, az észak-amerikai tulajdonú America Networknek és a chilei állami TV Chilének. Vasárnap hat külföldi tévétől vonták meg a működési engedélyt, köztük a venezuelai elnök, Hugo Chávez egyik legrégebbi bírálójától, a három évvel ezelőtti első betiltás óta RCTV Internacional néven működő csatornától. Diosdado Cabello, a médiumok felügyeletével is megbízott tájékoztatási miniszter azzal indokolta döntését közleményében, hogy nem lehet hazai audiovizuális produkcióknak tekinteni az említett tévék műsorait.
Dn.sapo.pt – Portugália
A portugál lap szerdán munkaügyi jogászokat is megszólaltatott az új elbocsátási hullámok nyomán: az egyes vállalatok ugyanis figyelni kezdték a legnépszerűbb közösségi oldalakat és elbocsátják azt a beazonosított munkavállalót, aki mással beszélgetve leszólja cégét. A jogászok azzal is indokolják a cégvezetők döntését, hogy nyilván óvni akarják a vállalat tekintélyét. A vita hétfő óta lángolt fel a témáról, amikor etikai tanfolyam elvégzésére ítélték a már csak kisebb részben állami portugál légitársaság, a csődhöz közeli TAP néhány pilótáját. A nevezett pilóták ugyanis az egyik legnépszerűbb közösségi oldalon bírálták kollégáikat és magát a céget is.
Az egyik legtekintélyesebb ügyvédi iroda vezetője szerint nem csoda, ha a cégek vezetői fegyelmi eljárásokat kezdeményeznek dolgozóik ellen, ha tudomásukra jutnak a közösségi oldalakon tett céges bírálatok. Az ABBC ügyvédi iroda vezetője, Joao Guedes viszont tart a munkaadó és a munkavállaló közötti bizalmi viszony megromlásától, bár közölte, hogy az ügyvédek többsége a munkaadóknak ad igazat, ha erre hivatkozva bocsátják el dolgozóikat.
Orbán Viktor bejelentést tett a kereskedelmi kamarával való együttműködésről