Tages-Anzeiger (tagesanzeiger.ch)
A baloldali liberális zürichi napilap Svájci katonák Koszovóban: vedelés és verekedés? című cikkében foglalkozik a „Swisscoy” egység fegyelmével kapcsolatos problémákkal. A Youtube-on „Brutális szabadság számla nélkül” címmel számos filmecske található, ahol fegyelmezetlen svájci katonák láthatók. Az egyik bemutatja, amint egyikük 2006-ban jégtáblákat robbantgat. A Weltwoche című hetilap írt először a vádakról, miszerint a Koszovóban állomásozó svájciak fegyelmi állapota siralmas: a vezetés hiánya, káosz, vedelés és prostitúció jellemzi a mindennapokat. A lap forrásként Hannes Göldi ezredes, az egységparancsnok legszűkebb környezetére hivatkozik.
A kihágások egyik színhelye Camp Casablanca, mely Suva Reka városka közelében fekszik. Ott 210 svájci állomásozik, akiknek állítólag hiányzik az értelmes foglalatosság, ezért unatkoznak. A katonák a koszovói KFOR-egység részét képezik. Az alkoholizmus a „Swisscoy” katonái között teljesen elterjedt, a táborban lévő illegális bárokban az eszméletvesztésig isznak minden este.
Der Spiegel (spiegel.de)
A baloldali hírmagazin Merkel bírálói kipanaszkodják lelkükből a frusztrációt című cikkében tudósít a Görögországnak nyújtott segítség német belpolitikai utójátékáról. Roland Koch a lehető legbrutálisabb időpontot választotta Merkel támadására: Jürgen Rüttgerst Észak-Rajna–Vesztfáliában a választók keményen megbüntették, a pénzügyminiszter kórházban, a kancellár tekintélye a padlón a Görögországnak nyújtott segítség miatt. Az interjúban a hesseni miniszterelnök többek között a határozottság hiányát vetette a kancellár szemére.
A CSU szerdán támadta Merkelt. A testvérpárt úgy érzi, a görögországi válság kezelésében megkerülte őket a kancellár, mert a vasárnap esti megbeszélésre egyetlen CSU-képviselőt sem hívtak meg. „Az nem lehet, hogy a CSU egy ilyen fontos megbeszélésen, mint a mentőcsomag, nem ül ott a kabinet asztalánál” – fogalmazott a képviselőcsoport gazdasági szakértője.
További felháborodást váltott ki a szövetségi kormány ama Brüsszelben tett ígérete, miszerint hajlandó lenne a pénzügyi tranzakciók megadóztatásának tervét megvizsgálni. Nem mellékes, hogy pontosan emiatt tagadta meg az SPD a Bundestagban a Görögországnak nyújtandó segítség támogatását.
Sasvári Sándor megrázó vallomása: így tették tönkre a családját