Törökországnak az EU-ban a helye?

A Frankfurter Allgemeine Zeitung interjút készített a török uniós tagság mellett érvelő Ruprecht Polenzcel, a Bundestag külügyi bizottságának elnökével. A Tages-Anzeiger beszámol a városok és a kantonok ama törekvéseiről, hogy a sportegyesületek többet fizessenek a rendőrségnek a rendfenntartásért.

2010. 05. 25. 7:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tages-Anzeiger (Tagesanzeiger.ch)

A baloldali-liberális zürichi napilap Ki fizet a vandálokért? című cikkében foglalkozik a sportrendezvények rendőri biztosításának megtérítéséről zajló svájci vitákkal. A szövetségi állam és a kantonok szeretnék jobban bevonni a sportklubokat a rendőrségi bevetések költségeinek viselésébe, de egyelőre ellenállásba ütköznek. Országosan összesen 30 000 rendőr került bevetésre, hogy a felső labdarúgó- és jogkorongliga mérkőzéseit biztosítsák. Egy első osztályú labdarúgó-mérkőzés átlagosan 101 rendőrt kötött le. A kockázatosnak ítélt mérkőzések, mint a Berner Young Boys és a Basel közötti kupadöntő 600 rendőrt igényelt, és majdnem negyedmillió frankjába került a rendőrségnek. Tekintettel ezekre a számokra, a kantonok rendőrségi igazgatóságai arra szeretnék rávenni a tíz Szuperligában játszó csapatot, hogy június végéig állapodjanak meg a hatóságokkal. Ebben az egyesületek kötelezettséget vállalnának, hogy többet tesznek a biztonságért, vagy lényegesen többet fizetnek a rendőrségi biztosításért. A klubok igencsak visszafogottan válaszoltak a javaslatra.

Frankfurter Allgemeine Zeitung (Faz.net)

A konzervatív német napilapban Oliver Hoischen „Értékeink kompatibilisek az iszlámmal” címmel készített interjút Ruprecht Polenzcel (CDU), a Bundestag külügyi bizottságának elnökével. A beszélgetés ürügye Polenz új, „Jobb mindkettőnek – Törökországnak az EU-ban a helye” című könyve. Polenz szerint mind Törökország, mind az EU kifelé és befelé is erősebb lenne Ankara uniós felvétele esetén. Elmondta: aggodalommal figyeli, hogy nő azoknak a száma, akik szerint Németországnak jobban menne az EU nélkül. A közvélemény-kutatások szerint 28 százalék szerint hátrány az uniós tagság, és csak a válaszadók ötöde lát előnyt ebben. Polenz szerint látni kell, hogy Európa kívülről nézve egy öregedő, zsugorodó és nem éppen dinamikus kontinensnek tűnik, ez pedig megváltozna Törökország belépésével. Azt még a politikus is elismerte, hogy Törökország ma nem kész a belépésre, de abban bízik, hogy a csatlakozás időpontjában már egy másik ország lesz, mint ma.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.